سعیده منصوری | معلم حضوری زبان انگلیسی دهم در تهران

من سعیده منصوری هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی دهم در تهران و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم، بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم و تجربیات با ارزشی در این زمینه اندوخته ام.

زبان انگلیسی همواره یکی از دورس با اهمیت و البته مشکل در سیستم آموزشی ایران بوده است. به همین دلیل اکثر دانش آموزان به کمک معلم های خصوصی و کلاس های تقویتی نیاز دارند.

کلاس دهم یکی از مقاطع تحصیلی است که دانش آموزان در آن با چالش هایی در یادگیری زبان مواجه می شوند، چرا که مباحث درسی نسبت به سال گذشته کمی پیچیده تر است. برای یادگیری این درس بهتر است که در کلاس های تقویتی ابتدا به بررسی وضعیت دانش آموز پرداخت، بعد از این که  وضعیت تسلط او به مباحث سال های قبل مشخص شود مدرس می تواند تصمیم بگیرد که با چه روشی تدریس درس های جدید را آغاز کند.

من معمولا به غیر از کتاب درسی از منبع دیگری استفاده نمیکنم و تمام سوالات را با توجه به تجربه خودم طراحی می کنم. مهمترین نکته در مورد یادگیری زبان انگلیسی، تداوم آن است و بهتر است که از دانش آموز بخواهیم تا یادگیری لغات را به صورت روزانه در برنامه خود داشته باشد.

برای تشویق و ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی برای محصلین می توان از کتاب های داستان با موضوعات جذاب و جالب استفاده کرد، به این ترتیب دانش آموز می تواند لغات جدیدی آموخته و درک مطلب او به مراتب قوی تر خواهد شد. حفظ کردن قسمت سوم افعال نیز از جمله واجبات است چرا که استفاده از آنها در سالهای بعدی و گرامرهای پیشرفته تر مسلما بیشتر خواهد شد.

بهتر است بیشتر ساعت کلاس های خصوصی به حل تمارین مختلف اختصاص داده شود، به ویژه استفاده از لغات درس جدید و همچنین معرفی کلمات همخانواده و متضاد برای هر درس می تواند بسیار مفید باشد. در دانش آموزانی که از پایه قوی تری در زبان انگلیسی می توان از منابع خارج از کتاب نیز برای پیشرفت بیشتر استفاده کرد.

من فکر می کنم ضعف اکثر دانش آموزان در یادگیری زبان نیست بلکه در عدم تداوم مطالعه و تمرین است به این ترتیب با گذر زمان دانش آموز خیلی زود مطالب جدید را فراموش می کند، در صورتی که اگر به صورت مداوم و روزانه مطالعه کتاب درسی زبان را در برنامه داشته باشد مسلما نتیجه بهتری خواهد داشت.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن