ستاره ملک آبادی | تدریس خصوصی زبان به بچه ها

ستاره ملک آبادی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد مترجمی زبان هستم، بیش از 6 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم و حوزه تخصصی فعالیت من تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان است.

مسلما هیچ زمانی به اندازه سن کودکی برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب نیست، معمولا بچه ها در این سن تشنه آموختن هستند و تمرکز بالا و انگیزه و تلاش بسیاری که در این سن دارند سبب می شود که در یادگیری امر مهمی مثل یک زبان دوم موفق عمل کنند، ضمن این که اگر این آموزش به صورت هدفمند و هدایت شده باشد، ماندگاری بالایی در ذهن کودک داشته و حتی میتوان به داشتن یک کودک دو زبانه قبل از سن 10 سالگی امیدوار بود.

در حال حاضر گفته می شود که کودکان از سن سالگی آماده یادگیری زبان جدید هستند و این شیوه های آموزشی استاندارد و تجربه مدرسین است که باعث می شود کودک در این زمینه موفق عمل کند. البته باید توجه داشت که شیوه های آموزشی کودکان با بزرگسالان کاملا متفاوت و دارای خط مشی جداگانه ای است. به همین دلیل توصیه من به والدینی که قصد دارند برای فرزند خود معلم خصوصی بگیرند این است که حتما از مدرسین متخصص در حوزه آموزش کودکان استفاده کنند.

آموزش به کودکان به ویژه در سنین زیر دبستان باید با شیوه های خاص و به صورت کاملا غیر مستقیم صورت گیرد، ضمن این که باید به اختلال یادگیری زبان مادری کودک نیز توجه داشت، به ویژه اگر پای مهاجرت در میان نباشد، معمولا کودکانی که از سنین خیلی پایین آموزش زبان انگلیسی را آغاز می کنند در مدرسه در مسائل خواندن و نوشتن درس فارسی و همچنین نکات دستوری و گرامری فارسی دچار اشکال می شوند و اختلال یادگیری دارند. بنابراین اگر هدف شما از آموزش زبان انگلیسی به کودک خود مهاجرت نیست، باید توجه داشته باشید که فرزند خود را ناخواسته با اختلال یادگیری زبان مادری مواجه نکنید.

معمولا در کودکان آموزش به صورت غیر رسمی و به شکل بازی و رنگ آمیزی و شعر و تماشای انیمیشن صورت گرفته و بیشتر به آشنایی کودک با مفاهیم ابتدایی زبان انگلیسی پرداخته می شود.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت نحوه آشنایی کودک با زبان جدید است، توجه داشته باشید که این مواجهه با یک زبان جدید و آموزش آن می تواند باعث ایجاد نگرش مثبت یا منفی،  علاقمندی یا نفرت از یادگیری این زبان در کودک باشد، پس اگر می خواهید کودک شما به زبان انگلیسی علاقمند باشد باید از وجود معلمان با  تجربه و تخصص در زمینه آموزش و آشنا به مباحث روانشناسی کودک بهره مند شوید در غیر این صورت ممکن است تلاش های شما برای فراهم کردن بستر آموزش انگلیسی به کودک، نتیجه عکس داشته باشد.

توصیه من به والدین عزیزی که علاقمند هستند کودک آنها در سنین پایین آموزش انگلیسی را آغاز کند ضمن استفاده از مدرس خصوصی با تجربه و متخصص، عدم وارد آوردن فشار به کودک جهت یادگیری است، توجه داشته باشید که هر کودکی استعداد و توانایی های متفاوتی دارد و این خیلی طبیعی است که برخی کودکان  علاقه یا استعدادی برای یادگیری زبان جدید نداشته باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن