ساناز احمدی | مدرس زبان انگلیسی در تهران

ساناز احمدی هستم، 31 ساله ، کارشناس روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی و مترجم و مدرس زبان انگلیسی درتهران.

از آنجایی که در زمینه روانشناسی تحصیل کرده ام به راحتی قادر هستم با زبان آموزان ارتباط برقرار کرده و نیاز آن ها را به درستی تشخیص دهم. زبان انگلیسی را در موسسه سیمین تهران آموختم و به سیستم آموزشی کتاب های interchang, Top Notch new و Passages آشنایی کامل دارم.

علاقمندی به یادگیری زبان انگلیسی از زمان کودکی با من همراه بود، سوالی که برای بسیاری از والدین و زبان آموزان مطرح است این است که چرا با وجود آموزش زبان انگلیسی در مدارس یادگیری آن توسط دانش آموزان موفقیت آمیز نیست. به نظر من مهمترین عامل در یادگیری یک زبان خارجی علاقمندی به آن است.

شیوه سنتی آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان امروزه بحث برانگیز شده است. مهترین فاکتور در موفقیت آموزش زبان انگلیسی قرار گرفتن زبان آموز در محیط مناسب و در کنار یک مدرس حرفه ای است.

من معتقد هستم که برای یادگیری زبان انگلیسی به کودکان بهتر است با تعامل و برقراری ارتباط موثر با استفاده از روش های روانشناسی پیش رفت. این کار باعث می شود همزمان با شناخت و ایجاد صمیمیت و برقراری ارتباط با کودک درهای یک دنیای جدید را به روی او باز کرده و علاقمندی به یادگیری را در کودک پرورش دهیم.

بهترین روش آموزش انگلیسی به کودکان این است که فرآیند تدریس همراه با بازی های کودکانه، انیمیشن های جذاب متناسب با سن زبان آموز و به صورت تک بعدی باشد.

به نظر من یک مدرس حرفه ای و موفق کسی است که بتواند انگلیسی را با توجه به نیاز زبان آموز به او ارائه کند و یک فرمول همیشگی و دائم برای تدریس نداشته باشد. من هنگام تدریس زبان انگلیسی به کودکان همواره سعی میکنم از دید آنها به آموزش نگاه کنم و آنچه اولویت دارد برای آنها بازگو کرده و به سوالات و کنجکاوی هایشان پاسخ دهم تا علاقمندی به یادگیری را از طریق تعریف داستان های جذاب و شخصیت سازی در آن ها ایجاد کنم.

استفاده از ساعاتی برای داستان پردازی و مکالمه آزاد و یا اختصاص دادن یک زمان مشخص به نوشتن انشاء به زبان انگلیسی کمک میکند تا دانش آموز بتواند قدرت لیسنینگ، اسپیکنیگ و رایتینگ خود را به خوبی محک بزند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن