سامان حجتی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی نهم در تهران

سامان حجتی هستم، معلم زبان انگلیسی نهم در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و 7 سال است که به تدریس زبان در مدرسه و همچنین تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول می باشم.

زبان انگلیسی از آن دسته دروسی است که بیشتر دانش آموزان از یادگیری یا امتحان آن هراس دارند، اکثر بچه ها معتقدند که استعداد یادگیری زبان را ندارند و یا یادگیری این درس مشکل است، اما این مسئله در حالی مطرح می شود که اگر دانش آموز با روش های اصولی و استاندارد تحت آموزش قرار گیرد مطمئنا می تواند بسیار موفق باشد.

مهمترین نکته در مورد یادگیری زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی این است که دانش آموز انگیزه و علاقه لازم برای یادگیری داشته باشد. بنابراین معلم نقش مهمی در ایجاد انگیزه و انرژی برای یادگیری در دانش آموز دارد، مدیریت کردن کلاس و همچنین استفاده از یک روش استاندارد و به روز نکته دیگری است که می تواند در آموزش دانش آموزان نقش مهمی داشته باشد.

برای یادگیری زبان انگلیسی دانش آموز باید یک برنامه هدفمند در اختیار داشته باشد، تا مطابق با برنامه ریزی پیش رود، مطمئنا یادگیری یک زبان بیگانه در شب امتحان اصلا عقلانی و منطقی نیست، پس دانش آموز باید یک برنامه دائمی داشته باشد که روزهای مشخصی از هفته را به مطالعه زبان اختصاص دهد، به طور مثال حفظ لغات به صورت روزانه و یا تمرین و تکرار و حل نمونه سوال می تواند جزئی از این برنامه باشد.

اگر میخواهید در یادگیری زبان انگلیسی موفق باشید، باید به صورت منظم مورد ارزیابی قرار گیرید تا نقاط ضعف شما در آموزش مشخص شود، همچنین بعد از هر ارزیابی باید اشکالات شما رفع شده و مطابق با برنامه و زمان بندی پیش روید.

حضور یک معلم با تجربه و مهارت کافی در زمینه تدریس زبان انگلیسی می تواند مکمل خوبی برای این برنامه ریزی دقیق باشد، در این صورت هم میزان مطالعه و روش های آن توسط معلم بررسی می شود، هم شما می توانید با خیال راحت به رفع اشکالات درسی پرداخته و روی نقاط ضعف خود کار کنید.

برای دروسی مثل زبان یا ریاضیات پیشنهاد میکنم که از کلاس های منظم و دائمی استفاده کنید هرگز یادگیری این دروس را به شب های امتحان موکول نکنید.

والدین عزیز باید بدانند که هزینه کردن برای کلاس های تقویتی یا خصوصی آموزش زبان انگلیسی یک سرمایه گذاری بلندمدت برای فرزندان آنها است که در موفقیت آنها در سالهای بالاتر تحصیلی و کنکور و حتی ادامه تحصیل در دانشگاه می تواند تاثیرگذار باشد. بنابراین این بستر مناسب پیشرفت و یادگیری را پدر یا مادر می تواند برای دانش آموز فراهم کرده و او را در امر یادگیری زبان انگلیسی یاری کند.

درس زبان انگلیسی باید با تمرکز زیاد و در زمان هایی مطالعه شود که دانش آموز حوصله یادگیری و حفظ کردن لغات و گرامرها را داشته باشد، بنابراین کلاس تقویتی می تواند در ساعات و روزهایی برگزار شود که دانش آموز شرایط مناسبی برای یادگیری و آموزش داشته باشد و به این ترتیب راندمان عملکردی دانش آموز بالا می رود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن