سارا قشقایی | آموزش و تدریس لهجه استاندارد زبان انگلیسی

سارا قشقایی هستم مدرس تافل با سابقه ۶ ساله در آموزش زبان انگلیسی برای آزمون تافل.

در این مدت ۶ سال با کتاب های تافل ibt borrons 14 و کتاب تافل دلتا و کتاب رایتینگ بارنز 4 و رایتینگ خادم ۴ و ۵ و gre Kaplan و focus on vocab 1 آموزش داشتم.

دوره‌ای که بنده برای تافل می گذارم به گونه ای است که در عین یادگیری تکنیک های مکالمه جهت آزمون های تافل از نظر لغت زبان آموزان تامین می‌شوند و در طی این دوره با بنده می توانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند.

البته این موضوع نیازمند تمرین و پیگیری مداوم زبان آموز نیز هست.

من به مطالب آزمون تافل کاملا مسلط هستم و می توانم در ابتدایی به امر زبان آموزان را به طور کلی تفهیم کنم و سپس در جلسات بعدی با بیان جزئیات بیشتر مطالب آزمون تافل را به آنها بفهمانم.

به نظر من معلم باید بتواند به ساده ترین روش ممکن با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند زیرا زبان آموزان مانند او مسلط نیستند و بهتر است که او بتواند ساده تر صحبت بکند تا زبان آموزان مطالب بیشتری را یاد بگیرند.

به نظر من مهمترین ویژگی یک معلم قدرت انتقال مفاهیم است.

همچنین یک معلم وظیفه دارد که استرس و اضطراب زبان آموز و نگرانی‌های او را با تکنیک هایی که یاد می‌دهد کمتر و کمتر کند.

یکی از روش‌هایی که در آموزش تافل من از آن استفاده می کنم روش پرسش و پاسخ و مشارکت دادن زبان آموز در توضیحات کلمات مهم است.

بسیاری از اوقات ویدیو هایی را به زبان آموزان نشان می‌دهند تا آنها بتوانند با لهجه استاندارد زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند و بعد با جزئیات کامل با آنها توضیح می‌دهم.

از نظر من وقتی که زبان آموز درکلاس مشارکت می‌کند کاملا متمرکز می‌شود و آنالیز بیشتری می تواند در حفظ کردن لغات و کلمات و فهم آنها داشته باشد.

معمولا من مباحثی که در جلسه آینده نیز می‌خواهم تاکید کنم را به زبان آموزان اعلام می‌کند و از آنهایی که پشتکار بیشتری دارند می‌خواهند که خودشان به صورت آزاد در مورد آن مطالعه کنند و در جلسه بعد قبل از اینکه تدریس را شروع کند از مبحث جدید که هنوز توضیحاتی در مورد آن ندادم اما به زبان آموزان گفتم که تحقیقات در مورد آن بکنند سوالاتی بسیار ساده می پرسم.

این موضوع باعث می‌شود تا قبل از جلسه ذهنشان درگیر شوند در هنگام جلسه انرژی زیادی بگیرند بابت اینکه می‌توانند حرف معلم را بفهمند و اگر بتوانند نمره خوبی هم از آن آزمون ساده بگیرند این باعث می شود که اعتماد به نفس آنها تقویت شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن