زیبا احمدی | معلم تدریس خصوصی زبان نهم

زیبا احمدی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی مقاطع مختلف تحصیلی، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان هستم و حدود 10 سال است که به تدریس زبان اشتغال دارم.

اگر شما هم مانند بسیاری از والدین نگران یادگیری زبان انگلیسی فرزند دانش آموز خود هستید بهتر است به فکر ثبت نام او در یک مرکز آموزشی و یا استخدام معلم خصوصی برای تمرین و یادگیری بیشتر باشید. برای یادگیری زبان انگلیسی باید از ابتدایی آشنایی و آموزش این زبان به خوبی نکات گرامری و لغات هر کتاب درسی را به خوبی فراگرفته باشید تا در یادگیری زبان نهم نیز موفق باشید. در غیر اینصورت نیاز است که شما با ثبت نام در کلاس تقویتی یا استفاده از تجربیات مدرس خصوصی سعی کنید با مرور درس های گذشته خود را برای فراگیری درس های جدید آماده کنید.

زبان انگلیسی یک درس کاملا فرّار است و اگر به صورت مداوم آن را دوره و مرور نکنید مطمئنا بسیاری از نکات و لغات هر درس را فراموش خواهید کرد. بنابراین باید ساعاتی از روز را به مطالعه و مرور درس های زبان اختصاص دهید.

یکی از مسائلی که باعث می شود یادگیری زبان برای دانش آموز لذتبخش باشد، علاقه و انگیزه بالای یادگیری است. بنابراین مدرس یا معلم کلاس باید روی این موضوع بسیار حساس باشد، ایجاد نگرش منفی نسبت به یادگیری این درس باعث کاهش اعتماد به نفس دانش آموز و در نتیجه عدم توانایی او در یادگیری خواهد شد. بهتر است در کلاس درسی از جملات انگیزشی و مثبت زیادی استفاده کنید و به دانش آموز خود انگیزه لازم برای تلاش و پشتکار را بدهید.

بهتر است دانش آموزان سعی کنند، گرامر و مهارت مکالمه خود را به صورت همزمان تقویت کنند، هرکدام از این مهارت ها به تنهایی نمی تواند باعث پیشرفت دانش آموز در درس زبان انگلیسی باشد.

یکی از راه های بسیار مفید برای بالا رفتن توانایی یادگیری زبان انگلیسی در دانش آموزان استفاده از کلاس های آموزشگاهی است، دوران اول متوسطه بهترین زمان شروع یادگیری زبان انگلیسی است. بهتر است با ثبت نام در این کلاس ها به فرزند خود کمک کنید تا در یادگیری زبان انگلیسی موفق باشد، به این ترتیب با پایان دوران تحصیل از نظر یادگیری زبان انگلیسی نیز به حد قابل قبولی رسیده و در کنکور نیز عملکرد بهتری خواهد داشت.

داشتن یک برنامه منظم و مناسب، پیگیری مداوم برنامه آموزشی، استفاده از مکمل های آموزشی مثل کتاب های نمونه سوال یا نکات مهم، می تواند به دانش آموز کمک کند تا سریعتر پیشرفت کند. نباید فراموش کرد که ارزیابی مداوم دانش آموز و نظارت بر اجرای صحیح برنامه به دانش آموز اعتماد به نفس بالاتری می دهد و کمک می کند تا او با انگیزه بیشتری مطالعه کند.

استفاده از نمونه سوالات امتحانی یکی از بهترین انتخاب ها به عنوان تمرین خانگی است. دانش آموز به این ترتیب می تواند با شکل طراحی سوال آشنا شده و هنگام حضور در جلسه امتحانی استرس و نگرانی نداشته باشد. انگیزه بالا برای یادگیری از جمله مواردی است که به موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی می انجامد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن