زهره یزدی | مدرس زبان چینی

زهره یزدی هستم مدرس زبان چینی در شهر تهران، بیش از 5 سال است که به تدریس خصوصی این زبان مشغول هستم، مراودات بیشمار ایران و چین و پیشرفت چین به عنوان یکی از موفق ترین اقتصادهای جهان سبب شده است که آموزش زبان چینی از اهمیت ویژه ای به خصوص از منظر تجاری برخوردار شود.

در سال های اخیر توجه به این زبان پیشرفت خوبی داشته است اما هنوز هم سایه سنگین آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی روی آموزش این زبان تاثیرگذار است، همچنان بسیاری از موسسات از ارائه خدمات آموزشی در خصوص یادگیری زبان چینی خودداری میکنند و تصورشان این است که این زبان از محبوبیت زیادی برخوردار نیست، البته باید توجه داشت که این نکته تا حدودی درست است و شاید بیشتر علاقمندان به یادگیری این زبان مقاصد تجاری دارند. درهر صورت باید گفت این زبان نیز علاقمندان خاص خود را دارد و شیوه های تدریس و یادگیری آن نیازمند بررسی است. نباید فراموش کنید که با توجه به اهمیت ویژه ارتباط با چین در دنیای اقتصاد و در آینده یادگیری این زبان می تواند یک مهارت کاربردی و امتیاز ویژه برای جوانانی باشد که به دنبال یافتن شغل در اجتماع فردا هستند.

نباید فراموش کنید که چین یکی از بزرگترین تمدن های قدیمی دنیاست، فرهنگ غنی دارد و مهاجران چینی تقریبا در تمامی کشورهای دنیا حضور دارند، بنابراین یادگیری این زبان نیز می تواند به اندازه زبان انگلیسی کاربردی باشد.
به عنوان اولین نکته باید بگویم برخلاف تصور عموم مردم، یادگیری زبان چینی چندان هم مشکل نیست، از نظر گرامری این زبان شباهت بسیاری به زبان های دیگر از جمله فارسی یا انگلیسی دارد، اگرچه تعداد حروف الفبا در این زبان بسیار است اما با یادگیری حدود 200 کلمه اصلی از زبان چینی شما قادرید کلمات بسیاری را بسازید. بنابراین اولین قدم برای آموزش، شروع آن با کمک یک فرد با تجربه است.

من به عنوان یک مدرس با تجربه پیشنهاد میکنم که یادگیری زبان چینی را به وسیله دیدن فیلم های زبان اصلی همراه با زیرنویس چینی بیاموزید، شما از این طریق میتوانید لغات و کلمات بیشماری را با کاربردهایشان حفظ کنید، شاید این بهترین روش برای تقویت مکالمه شخصی باشد که قصد دارد آموزش زبان چینی را آغاز کند. با این روش شما می توانید با تلفظ صحیح کلمات هم آشنا شوید و این یک گام مثبت در یادگیری صحیح زبان چینی است.

یکی از بهترین منابع برای کسانی که میخواهند زبان چینی را بیاموزند، یادگیری از طریق مطالعه کتاب چینی در سفر است، با استفاده از این کتاب شما می توانید با لغات، جملات و مصطلحات مورد نیاز در موقعیت های مختلف و کاربردی آشنا شوید.

استفاده از فایل های شنیداری نیز به زبان آموز کمک می کند تا تسلط خوبی روی مهارت گوش دادن و شنیداری بدست آورد، برای این کار میتوانید از پادکست های موجود در این زمینه در اینترنت استفاده کنید.

استفاده از سایت های آموزش مجازی زبان چینی و یا برنامه های آنلاین و اپلیکیشن هایی مثل italki، Fluent، Skritter و HelloTalk از جمله این برنامه ها و وب سایت های آموزشی معتبر هستند که می توان به علاقمندان به یادگیری زبان چینی که قصد خودآموزی دارند معرفی کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن