زهرا هاشمی | مدرس زبان انگلیسی

زهرا هاشمی هستم مدرس زبان انگلیسی مهد کودک و مدرس خصوصی کودکان 5 تا 10 سال در سطح تهران، دارای مدرک روانشناسی کودک از دانشگاه علمی کاربردی تهران هستم. همیشه زبان انگلیسی یکی از علاقمندی های بزرگ من بوده است. از سن کودکی شروع به آموختن این زبان کردم و توانستم در سن نوجوانی به این زبان مسلط باشم، به همین دلیل تصمیم گرفتم از آن به عنوان شغل و منبع درآمدم استفاده کنم.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان یکی از بزرگترین دغدغه های والدین امروزی است، این نیاز سبب شده است که سایت ها، کتاب ها و اپلیکیشنهای بسیاری با محوریت آموزش زبان انگلیسی به خردسالان و کودکان شروع به فعالیت کنند، سوال اینجاست که درست ترین شیوه برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان کدام است.

در پاسخ به سوال بالا باید بگویم اگر قصد مهاجرت به کشور انگلیسی زبان دارید میتوانید با استفاده از کلاسهای خصوصی کودک خود را با زبان دوم آشنا کنید، در غیر اینصورت درست ترین و اصولی ترین شیوه تدریس به کودکانی که در سن مدرسه قرار ندارند آموزش تک بعدی و غیر مستقیم است.

امروزه روانشناسان معتقدند در مورد یادگیری زبان کودکان نباید به صورت مستقیم تحت آموزش قرار بگیرند، این مسئله سبب می شود تا کودک به زبان مادری هم تسلط نداشته باشد و دچار مشکل شود.

در مهدهای کودک یکی از برنامه هایی که برای خردسالان در نظر گرفته می شود یادگیری زبان انگلیسی است، البته همانطور که اشاره کردم به صورت غیر مستقیم، من سعی میکنم با شعر و بازیهای کودکانه الفبای انگلیسی، اعداد و حروف ساده مثل رنگ ها و اعضای بدن را به کودکان آموزش دهم.

مطمئنا شرکت در کلاس های گروهی برای کودکان بسیار جذاب و نتیجه بخش خواهد بود، آنها در کنار همسالان خود انگیزه بیشتری برای یادگیری دارند به خصوص که تمرکز آموزش روی سرگرمی و بازیهای کودکانه است، بنابراین باید سعی کرد از آموزش مستقیم کودک تا حد ممکن دوری گزید.

در مورد کودکان تا سن 10 سالگی که وارد مدرسه شده اند آموزش جنبه رسمی بیشتری پیدا میکند، برای این رده سنی توضیح گرامرهای ساده و همچنین جملاتی مثل سلام و احوالپرسی، معرفی کردن، جملات لازم در موقعیت های مختلف مثل فروشگاه، مدرسه و امثال آن میتواند شروع مناسبی برای سنین 7 تا 10 سالگی باشد.

استفاده از مجموعه کتابهای Let’s go برای کودکان انتخاب مناسبی است، این کتاب ها با محوریت مکالمه و گرامر ابتدایی شکل گرفته و از مبتدی تا متوسط سطح بندی شده است و به کودکان کمک می کند تا گام به گام با زبان انگلیسی آشنا شده و ارتباط خوبی با یادگیری برقرار کنند. ترانه های شاد کودکانه، بازیهای بسیار و بخش های رنگ آمیزی از جمله ویژگی های این مجموعه است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن