زهرا قنبری | آموزش خصوصی زبان انگلیسی یازدهم

زهرا قنبری هستم، مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی دارم و اکنون 5 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در یکی از مجتمع های آموزشی تهران مشغول هستم. در این یادداشت کوتاه قصد دارم در مورد آموزش خصوصی زبان انگلیسی کلاس یازدهم با شما صحبت کنم.

همه ما در طول دوران تحصیل حدود 6 سال زبان انگلیسی را به عنوان یک منبع درسی مطالعه کرده و در مدرسه آموخته ایم اما کدام یک از ما بعد از فارغ التحصیل شدن توانسته ایم از این زبان استفاده کنیم یا حتی در کنکور درصد قابل قبولی از آن کسب کنیم، من همیشه فکر می کردم که سیستم آموزشی ما در مورد درس زبان کاملا اشتباه عمل می کند و اکنون که در یادگیری این زبان به مدارک بالاتری رسیده ام مطمئن شده ام که عقیده من در این باره کاملا درست بوده است.

اگر از همان سال هفتم که آموزش زبان انگلیسی در مدارس به شکل رسمی آغاز می شود این زبان را به شیوه ای اصولی بیاموزیم و در یادگیری مشتاق بوده و تمرین های مناسب و مداوم داشته باشیم مطمئنا نتیجه بهتری نیز در درس زبان انگلیسی کسب خواهیم کرد.

برای یک دانش آموز سال یازدهمی بسیار مهم است که همه مباحث زبان انگلیسی را تا سال یازدهم به یاد داشته باشد، البته در سال های اخیر تعداد دانش آموزانی که زبان انگلیسی را در آموزشگاه های خصوصی می آموزند رو به افزایش است که این خود یک نقطه امید محسوب می شود اما دانش آموزی که در یادگیری مشکل دارد باید از کلاس خصوصی استفاده کند.

از آنجایی که دانش آموزان سال یازدهم در سال بعد باید برای کنکور آماده شوند این تقریبا آخرین فرصت آنها برای تسلط به درس زبان انگلیسی است، بنابراین بهتر است اگر تا کنون برای پیشرفت در این درس کاری نکرده اند حتما با برنامه ریزی برای کلاس های تقویتی در طول سال این سالها را جبران کرده و با آمادگی کامل به کلاس دوازدهم وارد شوند.

من همیشه به دانش آموزان توصیه می کنم که با تلاش و پشتکار درس بخوانند، به ویژه در مورد درسی مثل زبان انگیزه یادگیری دانش آموزان سبب می شود که با اشتیاق در خانه تمرین های لازم را داشته باشند، مطمئنا اگر در فاصله کلاس ها دوره کردن و تمرین مداوم را فراموش کنید این کاس ها برای شما نتیجه ای نخواهد داشت.

تا می توانید نمونه سوالات مختلف حل کنید، لغت حفظ کنید جمله بندی کنید، دیکته کار کنید و خود را در معرض محک زدن قرار دهید تا نقاط ضعف خود را در یادگیری شناسایی کرده و برطرف کنید. مطمئن باشید اگر با این برنامه ریزی و به این روش درس بخوانید در صورتی که یک معلم با تجربه و ماهر در اختیار داشته باشید در یادگیری درس زبان موفق خواهید بود.

برای این که منابع بیشتری در اختیار داشته باشید می توانید از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید، این کتاب ها با توجه به نیاز دانش آموزان طراحی شده است و کتاب هایی که دارای نمونه سوالات طبقه بندی شده و تست های سال های گذشته است می توانید بهترین انتخاب برای دانش آموزان سال یازدهم باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن