زهرا جمشیدی | معلم آمورش زبان انگلیسی پایه دهم در تهران

من زهرا جمشیدی هستم، معلم آموزش زبان انگلیسی پایه دهم در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم، مدت 10 سال است که به آموزش زبان انگلیسی در مقطع دوم متوسطه مشغول هستم و 6 سال است که به عنوان معلم تقویتی زبان انگلیسی و زبان کنکور مشغول فعالیت هستم.

زبان انگلیسی یک منبع درسی بسیار مهم و کاربردی است که آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی شود. من فکر می کنم اگر از همان مقاطع ابتدایی آشنایی با زبان انگلیسی در سالهای هفتم و هشتم دانش آموز این زبان را به شکلی اصولی و استاندارد بیاموزد در سالهای بعدی کار به مراتب برای او ساده تر خواهد بود.

از طرفی زبان انگلیسی یک درس فرّار است، بنابراین نیاز به تکرار و تمرین مداوم دارد، بنابراین باید برای دانش آموز برنامه ای در نظر گرفته شود که بتواند مرور دائمی بر این درس داشته باشد. در یادگیری درس زبان داشتن یک برنامه ریزی منظم و دقیق به همراه انگیزه و داشتن یک معلم کاربلد و حرفه ای نقش موثر دارد.

بهتر است به جز کتاب که منبع اصلی درسی است از منابع دیگر استفاده نشود اما برای گسترش دامنه لغات دانش آموزان می توان از روش هایی مثل خواندن کتاب داستان یا ارائه کلمات هم خانواده و متضاد هنگام تدریس استفاده کرد.

دانش آموزان عزیز باید توجه داشتن که یادگیری گرامر در کنار یادگیری لغت جدید می تواند کارساز باشد، در غیر اینصورت مطمئنا یادگیری گرامر به تنهایی نمی تواند برای شما مفید باشد و از آن استفاده ای نخواهید کرد.

من همیشه سعی می کنم از نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته به عنوان مثال و تمرین برای دانش آموزان استفاده کنم، بسیار مهم است که دانش آموز بتواند مفاهیم آموخته شده را درک کرده و به سوالات امتحانی که غالبا شکل مفهومی دارند پاسخ دهد.

یکی از وظایف مهم خانواده ها و معلمین ایجاد  انگیزه و علاقه کافی در دانش آموزان است که به یادگیری بیشتر کمک می کند. در یادگیری زبان اگرچه معلم و تجربه او در تدریس می تواند نقش مهمی داشته باشد اما انگیزه و علاقه دانش آموز و زمانی که او برای یادگیری صرف می کند بسیار مهم است.

دانش آموزانی که در یادگیری زبان دهم به مشکل برمیخورند باید ابتدا جلساتی را به مرور دروس زبان کلاس های هفتم و هشتم و نهم بپردازند، چرا که دروس این کتاب ها تمام گرامرهای پایه و لغات ابتدایی زبان انگلیسی را شامل می شوند. دانش آموزان عزیز باید سعی کنند در کنار یادگیری لغات شکل صحیح کلمات را نیز بیاموزند و همچنین تلفظ صحیح آنها را بدانند تا بتوانند در امتحان زبان موفق عمل کنند و در سالهای بالاتر نیز مباحث جدید برای آنها ساده تر باشد.

می توانید برای راحت تر درس خواندن از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید و نمونه سوالات و نکات مهم درسی را از این کتاب ها بیاموزید، اما سعی کنید تمرین های کتاب را خودتان حل کنید و از راه های مختلف سعی کنید که مهارت خود را در یادگیری زبان انگلیسی افزایش دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن