رویا غدیری | معلم زبان خانم برای کودک 6 ساله

رویا غدیری هستم، مدرک کارشناسی مترجمی زبان دارم و بیش از 9 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی مشغول هستم.

در سالهای اخیر شاهد رشد تعداد کودکانی هستیم که زبان انگلیسی را از سن خردسالی می آموزند، والدین بسیاری علاقمند هستند که کودکانی دو زبانه داشته باشند چرا که امروزه دیگر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست.

اگر قصد دارید  برای فرزند خردسال خود یک مدرس خصوصی استخدام کنید باید بگوییم که هرگز به این مسئله به شکل  ساده ای نگاه نکنید بلکه باید بدانید آموزش زبان انگلیسی به کودک یک امر کاملا تخصصی است، برای این که کودک شما در یادگیری زبان موفق باشد باید حتما از یک متخصص آموزش زبان به کودکان استفاده کنید، بسیاری از مدرسین زبان معتقدند که یادگیری زبان به کودکان باید از سنی آغاز شود که کودک بتواند درک صحیحی از قواعد دستوری و نکات گرامری زبان مادری و زبان مقصد داشته باشد، بنابراین بهتر است که برای آموزش مستقیم به کودک اصلا عجله نداشته باشید.

اصولا آموزش به کودکان با آموزش حروف الفبا، تعدادی از کلمات پایه زبان انگلیسی و امثال آن همراه است، تا زمانی که کودک به سن مناسب آموزش رسمی برسد.

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیز منابع بسیار مناسبی وجود دارد که براساس توانایی های کودکان زیر سن 10 سال تهیه شده است، از آن جمله می توان به انیمیشن های آموزشی اشاره کرد، اکثر کودکان با تماشای این انیمیشن ها می توانند به راحتی زبان انگلیسی را بیاموزند.

همچنین استفاده از دیکشنری های کودکانه تصویری و فلش کارت ها نیز یکی دیگر از راه های آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. برای کودکان از سن 6 سال به بالا می توان از کتاب های آموزشی نیز استفاده کرد، یکی از کتاب های پرکاربرد در این زمینه کتاب Let’s go است که می تواند یک منبع آموزشی غنی و مناسب برای آموزش زبان به کودک 6 ساله باشد.

در صورتی که قصد دارید از سن 6 سالگی آموزش زبان انگلیسی به کودک خود را آغاز کنید می توانید از کتاب های آموزشی استفاده کنید، ضمن این که یک مدرس خصوصی بهتر است از  نظر علم زبان و همچنین تلفظ دارای هیچ اشکالی نباشد تا کودک از همان ابتدا زبان انگلیسی را به شیوه ای درست بیاموزد.

بهتر است کودک را به یادگیری زبان انگلیسی تشویق کنید و انگیزه لازم برای تداوم آموزش را در او ایجاد نمایید تا کودک با  عشق و علاقه بیشتری به آموزش مشغول شود چرا که کودکان خیلی زود از کلاس هایی که به آن علاقه ای ندارند خسته می شوند.

ارتباط نزدیک معلم و زبان آموز نکته دیگری است که در یادگیری به کودکان می توان به آن اشاره کرد، معمولا کودکان  زمانی که با مدرس خصوصی ارتباط صمیمانه و دوستانه ای دارند عملکرد بهتری نیز خواهند داشت، بنابراین باید سعی کنید مدرسی را در این زمینه استخدام کنید که دارای صبر زیاد و نشاط و انرژی بسیار برای آموزش زبان به کودک باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن