رضا کرمانشاهی | آموزش زبان انگلیسی برای ۷ سال

رضا کرمانشاهی هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان و سابقه 9 سال تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی.

بسیاری از خانواده ها به دنبال یافتن راهی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود هستند. اینکه افراد از سنین کودکی زبان انگلیسی را بیاموزند یک نکته کاملا مثبت است و می تواند نقش مهمی در زندگی آنها داشته باشد، اما از طرفی یک قدم اشتباه در این راه می تواند انگیزه کودک در یادگیری زبان انگلیسی و یا علاقه به یادگیری را در او کاهش داده و باعث شود که او برای همیشه از آموختن زبان انگلیسی متنفر باشد.

نکته مهمی که والدین باید به آن توجه داشته باشند این است که یادگیری زبان انگلیسی در کودکی باید به گونه ای باشد که کودک علاقه به این زبان پیدا کرده و در آینده نیز آن را توسعه دهد و از آن استفاده کند، بسیاری از کودکان در سنین کودکی با زبان انگلیسی آشنا می شوند اما درصد کمی از آنها هستند که در بزرگسالی نیز به دنبال یادگیری زبان انگلیسی باشند و  نهایتا همان مقدار اندکی که آموخته اند را نیز به مرور فراموش می کنند.

بنابراین می توان گفت که علاقمندی به یادگیری زبان انگلیسی است که باعث میشود یک شخص پشتکار لازم برای یادگیری زبان را داشته باشد.

من فکر می کنم مهمترین نکته در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودک 7 ساله این است که منبع آموزشی مناسبی را انتخاب کرده و شیوه مناسبی برای آموزش نیز در نظر بگیریم. معمولا کودکان بیشتر علاقه دارند که آموزش جنبه بصری داشته باشد، به طور مثال استفاده از فلش کارتها می تواند نقش عمده ای در یادگیری زبان کودکان داشته باشند، به این ترتیب می توان لغات زیادی را به آنها آموزش داد.

در مورد یادگیری گرامر نیز، از آنجایی که کودکان درک کاملی از نکات دستوری ندارند آموزش زبان به آنها با مکالمه و یادگیری جملات صورت میگیرد، درست همانگونه که کودک زبان مادری خود را آموخته است با همان روش نیز زبان انگلیسی را به او آموزش می دهند.

خانواده ها نیز می توانند با تهیه انیمیشن های آموزشی زبان انگلیسی و یا خواندن کتاب های داستان متناسب با سطح آموزشی کودک او را در یادگیری بیشتر یاری دهند. همچنین تشویق خانواده نقش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی کودکان دارد، بهتر است وقت مناسبی برای تمرین کردن با کودکان در نظر بگیرید. کودکان نیاز دارند که آنچه می آموزند را به کار گیرند تا نقاط ضعف و قوت آنها به خوبی نمایان شود.

استفاده از معلم خصوصی می تواند مسیر را برای شما کوتاهتر کند، اما در نظر داشته باشید که باید حتما از مدرسین با تجربه آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید. مدرس خصوصی باید ارتباط موثر و خوبی با کودک برقرار کند و کودک 7 ساله که تا کنون تجربه حضور در کلاسهای رسمی را نداشته است باید در کلاس احساس آرامش و امنیت داشته باشد و احساس صمیمیت و راحتی با معلم خود کند. همچنین معلم باید سعی کند در مورد زبان آموز کودک با  آرامش و صبوری زیادی رفتار کرده و او را به حضور در کلاس درس تشویق کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن