رضا شیرودی | مدرس خصوصی زبان ایتالیایی

رضا شیرودی هستم مدرس خصوصی زبان ایتالیایی و دارای مدرک کارشناسی زبان ایتالیایی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم، در خصوص یادگیری زبان های غیر انگلیسی باید بگویم بسیاری از زبان ها علاقمندان خاص خود را دارند اما متاسفانه در کشور ما به یادگیری زبان های خارجی غیر انگلیسی اهمیت زیادی داده نمی شود و زبان آموز در صورت علاقمندی به یادگیری باید با پرداخت هزینه های گزاف اقدام به یادگیری نماید.

زبان ایتالیایی یکی از زبان های پرطرفدار در ایران است، مهاجرت، تجارت و یا ادامه تحصیل در این کشور از علل مهم اقدام به یادگیری زبان ایتالیایی از صفر است. بسیاری از زبان آموزان ایتالیایی تسلط نسبی به این زبان را کافی میدانند چون قرار است در محیط ایتالیایی زبان قرار بگیرند، برای شروع آموزش زبان ایتالیایی از ابتدا یکی از بهترین منابع کتاب Italian Made Simple است که به گفته بسیاری از کارشناسان آموزشی یک کتاب بسیار مناسب برای افراد مبتدی تا سطح متوسط است. در این کتاب آموزش لغات و گرامر هم پایه با هم پیش می رود و سعی شده است تا با استفاده ازبازی و سرگرمی آموزش جذابی برای زبان آموز فراهم شود.

مهمترین نکته در یادگیری زبان ایتالیایی آن است که تمرین کنید و تمرین کنید! زبان ایتالیایی مسلما برای زبان آموز یک زبان کاملا جدید و غریبه است، همه ما با زبان انگلیسی در دوران مدرسه آشنا می شویم، الفبای آن را می آموزیم و در حداقل تسلط ممکن می توانیم لغات انگلیسی را تلفظ کنیم اما در مورد زبان ایتالیایی اینطور نیست، شما بدون هیچ پیش زمینه ای قصد یادگیری یک زبان جدید را دارید بنابراین کار شما سخت تر از یک زبان آموز انگلیسی خواهد بود.

پیشنهاد من به شما این است که اگر علاقمند به تسلط به زبان ایتالیایی هستید می توانید از کلاس های آنلاین موجود در فضای اینترنت استفاده کنید یا برای محک زدن خود از خودآموزها بهره مند شوید در صورتی که هیچ یک از این روش ها جوابگو نبود می توانید با صرف هزینه ای بیشتر یک مدرس استخدام کرده و به صورت خصوصی به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید، اگرچه در سطح تهران موسساتی وجود دارند که به آموزش این زبان می پردازند.

در هر صورت برای پیشرفت در مهارت های شنیداری و یادگیری تلفظ، گسترش دایره لغات و همچنین یادگیری اصطلاحات محاوره ای پیشنهاد میکنم که فیلم های زبان اصلی تماشا کنید، برای اینکه کمی مسلط تر باشید میتوانید از فیلمهایی که زیرنویس زبان اصلی دارند استفاده کنید تا کمتر دچار خطاهای شنیداری شوید.

در مورد تقویت گرامر هم باید بگویم در زبان ایتالیایی به گرامر اهمیت زیادی می دهند بنابراین بهتر است از یک منبع مناسب برای تقویت این مهارت استفاده کنید تا بتوانید جمله بندی های دقیق و مناسب تری داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن