رضا بیگدلی | معلم حرفه ای زبان انگلیسی هفتم

من رضا بیگدلی هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و معلم خصوصی زبان انگلیسی هفتم هستم. بیش از 10سال است که به تدریس زبان انگلیسی اشتغال دارم و 4 سال است که به صورت تخصصی به تدریس زبان انگلیسی هفتم مشغول هستم.

سال هفتم اولین سالی است که دانش آموزان با درس زبان انگلیسی آشنا می شوند، بنابراین این سال می تواند نقش بسیار مهمی در علاقمندی و ایجاد انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد، اکثر والدین فکر می کنند که هرچه گرامر و لغات درس ها ساده تر باشد و در سالهای ابتدایی یادگیری زبان، تدریس آن ساده تر است، د ر صورتی که واقعیت بر خلاف این است.

در واقع آموزش زبان انگلیسی به شخصی که در بدو آشنایی با این زبان قرار دارد کار سختی است. وظیفه معلم در سال هفتم تحصیل این است که انگیزه و علاقه برای آموزش را در دانش آموز ایجاد کرده و ضمنا مباحث پایه ای زبان را با شیوه های خلاقانه و استاندارد به دانش آموز آموزش دهد تا در سالهای بعدی بتواند به خوبی از آنها استفاده کند.

پس با توجه به مطالبی که عنوان کردم، باید گفت یادگیری درس زبان هفتم اهمیت بسیاری دارد. من سعی می کنم که در  کلاس های زبان هفتم همیشه مباحث درسی که آموزش داده می شود با خلاقیت های تصویری و بصری همراه باشد، ضمن این که لغاتی که آموزش داده می شود باید همراه با همخانواده ها و متضادها باشد تا دایره لغات دانش آموز وسعت یافته و سریعتر بتواند از گرامرهای آموخته شده در جمله سازی ها استفاده کند.

معمولا در کتاب درسی سال هفتم به ضمایر فاعلی و مفعولی و زمان حال ساده و گذشته ساده پرداخته می شود، شناخت دانش آموز از این گرامرهای پایه می تواند به درک بهتر آموزش زمان های دیگر در سالهای بالاتر باشد.

نباید فراموش کنید که گرامر درس زبان به هم پیوسته است، به این معنا که در صورتی که یک گرامر پایه را به خوبی نیاموزید مطمئنا در یادگیری گرامرهای سال های بعدی نیز مشکل خواهید داشت. پس سعی کنید که در ابتدای آشنایی با زبان انگلیسی و از همین ابتدای امر به خوبی به مباحث درسی تسلط پیدا کنید.

یکی از منابع مناسبی که برای یادگیری می توانید از آنها استفاده کنید، کتاب های کمک درسی است که هم نکات مهم درسی را به خوبی شرح داده و هم دارای تمرینات و نمونه سوالات فراوانی است. بهتر است از کتاب های حل المسائل یا کتابهایی که پاسخ تمرینات کتاب در آنها موجود است استفاده نکنید، این کار سبب می شود که شما نتوانید برای رسیدن به پاسخ های صحیح فکر کنید و فقط به دنبال حل تمرین باشید.

سعی کنید همزمان با یادگیری لغات دیکته کلمات را هم بخوبی بیاموزید. دانستن شکل صحیح کلمات در سالهای بالاتر مطمئنا کار شما را آسان تر خواهد کرد.

اگر احساس می کنید که یادگیری مطالب درسی در کلاس برای شما مشکل است و نیاز به توضیحات بیشتری دارید میتوانید از معلم خصوصی یا کلاس های تقویتی استفاده کنید تا عقب ماندگی های شما از کلاس جبران شود. ضمن این که معلم خصوصی برای شما برنامه ریزی هدفمندی ترتیب می دهد که طی آن ساعات خاصی از روزهای هفته را به مطالعه  زبان انگلیسی اختصاص دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن