راحله گودرزی | معلم خصوصی زبان برای کودکان ۷ سال

راحله گودرزی هستم مدرس زبان انگلیسی در سطح خردسالان. دارای مدرک کارشناسی روانشناسی کودک هستم و زبان انگلیسی را در یکی از موسسات معتبر در تهران تا مقطع تافل ادامه دادم. به دلیل علاقمندی ام به زبان انگلیسی و همچنین رشته تحصیلی ام، آموزش این زبان به خردسالان را به عنوان شغل انتخاب کردم.

در علم روانشناسی گفته می شود که بهترین زمان شروع آموزش مستقیم به کودکان سن 6 تا 7 سالگی است. اصلا به همین دلیل است که در تمام دنیا سن شروع مدرسه همین سنین است. از آنجایی که بچه ها در سنین پایین توانایی آموزش بیشتری دارند، شروع یادگیری زبان انگلیسی میتواند به عنوان یک مهارت آینده نگرانه، ایده خوبی باشد.

بسیاری از والدین نمیدانند که آیا استخدام معلم خصوصی زبان برای کودکان 7 ساله انتخاب بهتری است یا ثبت نام آنان در کلاس های آموزشی، در این مورد باید بگویم در صورتی که فرزند شما مدرسه نمی رود یا خستگی و انجام تکالیف منزل مانع حضور او در آموزشگاه نمی شود بهتر است ساعاتی از روز را در آموزشگاه زبان بگذراند، تجربه نشان داده است که کودکان معمولا در جمع های گروهی مطالب آموزشی را بهتر درک میکنند. این مسئله میتواند به حضور او در اجتماع نیز بی انجامد و به حس استقلال و اعتماد به نفس او نیز کمک میکند.

در صورتی که فرزند شما نیاز به آموزش خصوصی دارد، باید توجه داشته باشید معلم خصوصی که استخدام می کنید علاوه بر مهارت های لازم جهت انتقال مطالب آموزشی بتواند ارتباط موثری با کودک شما برقرار کند. معمولا در سنین 6 یا 7 سالگی کودکان نیاز به ایجاد رابطه صمیمانه با مدرس خود دارد، تا بتواند به راحتی تحت آموزش قرار بگیرد. بنابراین سعی کنید مدرسی را استخدام کنید که از نظر روانشناسی نیز بتواند ارتباط صمیمانه و قوی با کودکان برقرار کند.

بهترین کتاب آموزشی برای آغاز یادگیری زبان در سنین زیر 10 سال، مجموعه کتاب های Let’s go است، این مجموعه با توجه به سطح تسلط کودکان از مبتدی تا پیشرفته طبقه بندی شده است. این کتاب بر اساس نیاز کودکان آموزش را به وسیله ترانه های شاد، بازی های کودکانه، ویدئوهای آموزشی شاد و کودکانه و رنگ آمیزی طراحی شده است.

به این ترتیب انگیزه و علاقه کافی برای ادامه آموزش در کودکان ایجاد شده و مباحث درسی برایشان جذاب تر خواهد بود.

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشت این است که ساعات کلاسهای خصوصی نباید طولانی و خیلی خشک و رسمی باشد، کودک باید در کلاس و با مدرس خصوصی اش احساس راحتی داشته باشد. در غیر اینصورت مطمئنا به مشکل خواهید خورد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن