دانیال تشکری | معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی هفتم

من دانیال تشکری هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و 6 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم، 2 سال است که به شکل اختصاصی زبان انگلیسی پایه هفتم را به صورت خصوصی تدریس می کنم.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از چالشهای دانش آموزان در دوران مدرسه است، من به عنوان مدرس فکر می کنم، اگر دانش آموزان از همان سال اول آشنایی با زبان انگلیسی، یعنی سال هفتم بتوانند ارتباط موثر و خوبی با این درس برقرار کنند، مطمئنا یادگیری زبان انگلیسی نیز مانند دیگر دروس خواهد بود و آنقدرها مشکل به نظر نمی رسد.

من همیشه سعی می کنم که با ایجاد یک جو سالم و آرامش بخش دانش آموز را به یادگیری علاقمند کرده و انگیزه لازم برای حضور در کلاس را برای او فراهم کنم، نباید فراموش کرد که دانش آموزان علاقه زیادی به کلاس های فوق برنامه ندارند و معمولا به دلیل این که کلاس های خصوصی بعد از ساعت مدرسه تشکیل شده و وقت تفریح و استراحت دانش آموز را می گیرد برای آنها جذابیتی ندارد.

اگر ارتباط خوبی بین مدرس و شاگرد برقرار باشد، دانش آموز برای حضور در کلاس انگیزه داشته و از یادگیری درس احساس خوبی خواهد داشت، بنابراین سعی می کند که مدام پیشرفت کرده و بتواند معلم خود را راضی نگه دارد.

اشتباهی که اکثر دانش آموزان مرتکب می شوند استفاده از کلاس های خصوصی فقط در شب های امتحان است، اما باید توجه داشت که درسی مثل زبان انگلیسی باید به شکل مداومی تمرین شود تا در حافظه جای گیرد، بنابراین استفاده از کلاس های خصوصی و یا شرکت در کلاس های آموزشی به صورت مداوم بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی اتس.

زبان هفتم از آن جهت اهمیت دارد که دارای گرامر پایه و لغات ساده و کاربردی است، پس اگر دانش آموز در این درس موفق باشد و بتواند آن را به صورت مفهومی درک کرده و در ذهن جای دهد، در یادگیری این درس، در سالهای بعدی نیز مشکلی نخواهد داشت.

من از نمونه سوالات امتحانی و همچنین سوالات طراحی شده و شبیه به مسائل کتاب به عنوان تمرین برای دانش آموزانم استفاده می کنم و برنامه ریزی درسی آنها به گونه ای تنظیم می شود که در طول هفته حداقل سه روز به تمرین درس زبان بپردازند.

قبل از شروع هر جلسه خصوصی نیز با یک امتحان کوچک می توان فهمید که دانش آموز مباحث را به خوبی یادگرفته است یا خیر. نباید انتظار داشت که همه دانش آموزان به یک اندازه مباحث درسی را فرا گیرند، باید با صبر و همچنین یک برنامه ریزی هدفمند، با پشتکار زیادی قدم به قدم به سوی موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی پیش رفت.

استفاده از روش های تدریس متنوع برای دانش آموزان و همچنین اهمیت دادن به نقاط ضعف آنان و ارتباط قوی بین دانش آموز و معلم می تواند کمک کند تا چالش یادگیری زبان انگلیسی به مراتب ساده تر از آ نچه به نظر می رسد به اتمام برسد. سعی کنید از مدرسین خصوصی با تجربه و مهارت بالا برای یادگیری بهتر استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن