داستان کوتاه زبان انگلیسی بوزینه و زنبور عسل با ترجمه فارسی برای کودکان

کودکان با داستان های کوتاه انگلیسی لغات و کلمات و همچنین جمله سازی را به خوبی یاد می گیرند زیرا خود داستان برای آنها جذابیت زیادی دارد و همین موضوع باعث می شود که به محتوای آن نیز علاقه مند شوند

شما والدین محترم هم می توانید با تکرار داستان و بازی با کودک خود در نقش شخصیت های داستان، باعث مرور مجدد کلمات انگلیسی به کار رفته در داستان شوید و حتی اگر فرزندتان آن را فراموش کرد مجددا” به آن مراجعه کنید تا در اثر تکرار و تمرین، جمله بندی و مکالمه را به خوبی فرا بگیرد.

متن داستان بوزینه و زنبور عسل

داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی

 

ترجمه داستان کوتاه انگلیسی بوزینه و زنبور عسل

 

بوزینه و زنبور عسل

یک روز، یک بوزینه قطعه ای بزرگ از شربتی غلیظ را زیر درختی دید. شربت در زیر نور آفتاب طلایی به نظر می رسید. بوزینه قطرات بیشتری از مایع غلیظ را دید که از تنه درخت میچکید.

بوزینه فکر کرد: اوه این باید عسل باشد.

بوزینه به بالا نگاه کرد،  او در بالای سر خود یک کندوی عسل دید و زنبورهایی که پرواز میکردند  و در حال کارکردن برای تهیه عسل بودند.

بوزینه آرزو میکرد که میتوانست از تنه درخت بالا برود ، تکه ای از کندو را جدا کند و آن را جویده و از عسل تازه لذت ببرد. اما او از جایش اصلا تکان نخورد، او غمگینانه به یاد آورد که چگونه هفته گذشته سعی کردم از کندو عسل بدزدم و  زنبورهای عصبانی مرا نیش زدند. خیلی درد آور بود. بوزینه آه کشید.

یک زنبور که در بالای کندو پرواز می کرد به او نگاه کرد، بوزینه از زنبور پرسید: چطور میتوانید مایعی به آن شیرینی مثل عسل تولید کنید و در همان حال آن نیش دردآور را با خود حمل کنید؟

زنبور عاقلانه سری تکان داد و حرف بوزینه را تایید کرد: بله محصول ما خوب و شیرین است اما باید این را هم بدانید که وقتی کسی سعی کند آن را سرقت کند نیش ما می تواند به همان اندازه تلخ باشد.

اگر از اشتباهات خود درس بگیرید دیگر آسیب نخواهید دید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن