داریوش اسلامی | معلم زبان آلمانی در تهران

داریوش اسلامی هستم مدرس زبان آلمانی، 30 سال سن دارم و از سن 17 سالگی آموزش این زبان را آغاز کردم. این روزها تصمیم برای مهاجرت به اولویت اول کسانی تبدیل شده است که توانایی آن را دارند و آلمان کشوری است که مقصد آرمانی بسیاری از مهاجران است. بنابراین آموزش زبان آلمانی می تواند اولین قدم برای یک اقدام کاملا حساب شده باشد.

برخلاف تصور عموم مردم که فکر میکنند یادگیری زبان آلمانی کار دشواری است باید بگویم اگر از ابتدا راه آموزش را درست انتخاب کنید مطمئنا آموزش آن نه تنها آسان خواهد بود بلکه برایتان بسیار لذتبخش است.

من برای شروع آموزش زبان آلمانی از صفر از کتاب های  Hören & Sprechen برای زبان آموزانم استفاده میکنم. این کتاب از سطح مقدماتی تا پیشرفته طبقه بندی شده است و روی مهارت های شنیداری و گفتاری تمرکز دارد. البته باید بگویم آموزش از روی این کتاب برای کسانی نتیجه بهتری دارد که قصد مهاجرت دارند و بنابراین مهارت شنیداری و گفتاری آنان باید تا حد ممکن قوی باشد.

اگر علاقمندان به زبان آلمانی صرفا این زبان را به عنوان یک مهارت برای آموزش انتخاب کرده اند می توانند از کلاس های موسسات آموزشی استفاده کنند. امروزه زبان آلمانی در کنار زبان انگلیسی در موسسات زیادی آموزش داده می شود. مسلما مدت زمان یادگیری در کلاس های آموزشی نسبت به کلاس های خصوصی بسیار بیشتر است اما نکات گرامری و جزئیات بیشتری در این کلاسها آموزش داده خواهد شد.

اگر قصد دارید کودک دو زبانه یا چند زبانه داشته باشید زبان آلمانی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. بهترین زمان شروع برای آموزش زبان از سنین نوجوانی است. تسلط به زبان آلمانی می تواند در کنار یک مهارت برای کودک شما یک امتیاز مثبت در ارتقاء اعتماد به نفس باشد.

من برای زبان آموزان کودک در کلاس های خصوصی از کتاب Spielerisch Deutsch lernen.Wortschatz und Grammatik استفاده میکنم. این کتاب با استفاده از تصاویر جذاب لغات و گرامرهای ابتدایی زبان آلمانی را برای کودکان مهیا کرده است.

اگر از زبان آموزان بزرگسال زبان آلمانی هستید برای تقویت مهارت های شنیداری میتوانید فیلم یا سریال های زبان اصلی را مشاهده کنید و برای تقویت مهارت گرامری بهترین کار خواندن کتاب و روزنامه است. یکی از بهترین روش ها که من شخصا برای تقویت زبان آلمانی ام از آن استفاده کردم نوشتن خاطرات روزانه به زبان آلمانی بود.

امیدوارم تجربیاتم برای کسانی که قصد دارند تا این زبان را بیاموزند مفید واقع شده باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن