خاطره معمارپور | معلم آموزش زبان انگلیسی دوازدهم در تهران

من خاطره معمارپور هستم، دارای کارشناسی تربیت بدنی و مدرک تافل از آموزشگاه ملی ایران و همچنین دارای مدرک تدریس و آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران می باشم. یکی از بزرگترین علاقمندی های من از دوران کودکی یادگیری زبان انگلیسی بود که توانستم به آن دست پیدا کنم. در حال حاضر معلم آموزش زبان انگلیسی در پایه های مختلف تحصیلی و در سنین مختلف در تهران هستم.

یکی از پایه های تحصیلی که بیشترین متقاضی برای معلم خصوصی را دارد پایه دوازدهم متوسطه است. از آنجایی که در این پایه تحصیلی دانش آموزان علاوه بر امتحان نهایی، کنکور را پیش رو دارند یادگیری دروس این سال بسیار حائز اهمیت است و درس زبان انگلیسی از آن جهت که یک مهارت بسیار سود ده محسوب می شود و می تواند موفقیت های شغلی و اجتماعی به همراه داشته باشد از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه قرار میگیرد.

متاسفانه زبان انگلیسی در سیستم آموزشی کشور بسیار مغفول واقع شده است، شاید به همین دلیل است که بعد از حدود 6 سال آموزش این درس در مدارس وقتی دانش آموز از مدرسه فارغ التحصیل میشود تسلط کمی به این زبان دارد و می توان گفت اصلا نمی تواند از آموخته های خود استفاده کند. این در حالی است که شرکت در کلاس های خصوصی آموزش زبان و یا کلاس های آموزشگاهی می تواند نتیجه بهتری در بر داشته باشد.

من فکر می کنم بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان به ویژه در پایه های تحصیلی بالا مثلا سال یازدهم یا دوازدهم آن است که ابتدا میزان تسلط آنها به زبان مشخص شود، برخی از دانش آموزان نیاز دارند تا ساعت های بیشتری را به صورت خصوصی برای یادگیری اختصاص دهند، پیشنهاد من به والدین آن است که در صورتی که احساس می کنند فرزندان آنها از نظر یادگیری درس زبان انگلیسی ضعیف هستند بهتر است به فکر تدارک دیدن کلاس های خصوصی مداوم در طول سال باشند، به این ترتیب با تمرین و تکرار بیشتر مسلما نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

برای یادگیری بهتر گرامر می توان با مروری بر گرامرهای پایه و شروع مباحث جدید دانش آموز را در یادگیری کمک کرد و تمرین و تکرار هر مبحث درسی می تواند باعث حفظ مطالب و ماندگاری آنها در حافظه بلند مدت شود.

برای دانش آموزان کلاس دوازدهمی بهتر است گاهی از نکات تستی و شیوه های تست زنی نیز استفاده شود، به این ترتیب دانش آموز با شکل سوالات تستی نیز آشنا می شود، نباید فراموش کرد که در یادگیری زبان انگلیسی حفظ لغات اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل من پیشنهاد میکنم که دانش آموزان به صورت روزانه تعداد مشخصی از لغات و همچنین لغات هم خانواده و متضاد را حفظ کنند تا بتوانند راحت تر از گرامرهای آموخته شده استفاده کنند. وقتی دانش آموز تسلط خوبی به لغت و گرامر داشته باشد به راحتی سوالات مربوط به درک مطلب را پاسخ داده و از طرفی مطمئنا در کنکور نیز موفق تر عمل خواهد کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن