حنانه مولایی فر | معلم خصوصی زبان انگلیسی یازدهم

حنانه مولایی فر هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی مقاطع مختلف تحصیلی، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان هستم و بیش از 8 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم. 3 سال است که دبیر آموزش زبان انگلیسی مقطع یازدهم هستم.

یادگیری زبان انگلیسی دارای اصول و روش هایی است که اگر رعایت شود، این درس نه تنها درس سختی نخواهد بود بلکه یادگیری آن بسیار لذتبخش خواهد بود. من همیشه سعی میکنم که آموزش زبان انگلیسی برای دانش آموز لذتبخش و با نشاط باشد.

متاسفانه اکثر دانش آموزان ما در یادگیری انگلیسی دچار مشکل هستند و شیوه های سنتی آموزش زبان انگلیسی که در سیستم آموزشی کشور ما استفاده می شود باعث شده است که این درس عملا کاربردی نداشته باشد، به طوری که یک دانش آموز بعد از فارغ التحصیلی در سال دوازدهم علیرغم 7 سال یادگیری زبان انگلیسی تقریبا هیچ یک از آموخته های خود را نمی تواند مورد استفاده قرار دهد.

بنابراین وقت آن رسیده است که دانش آموزان بتوانند با شیوه های جدید آموزشی و ارزیابی های مداوم و هدفمند تحت آموزش قرار گرفته و به راحتی مباحث درسی زبان انگلیسی را بیاموزند. برای دانش آموز سال یازدهم که سالهای آخر تحصیل خود در مقطع دبیرستان را میگذراند، درس زبان انگلیسی از آن جهت که در کنکور نیز از منابع اصلی است بسیار اهمیت دارد و دانش آموز باید به خوبی آن را فرا گیرد. به همین دلیل توصیه من این است که در این مقطع در صورتی که دانش آموز در یادگیری دچار مشکل است حتما از کلاس های تقویتی و مدرس خصوصی استفاده کند.

مروری بر مطالب درسی گذشته، آشنایی  با نقاط ضعف دانش آموز و تمرکز روی آنها و همچنین تدریس مطالب جدید با شیوه های صحیح و کاربردی باعث می شود که دانش آموز در سال دوازدهم که مقطع تحصیلی حساسی برای او محسوب می شود با جدیت و اعتماد به نفس بیشتری به یادگیری مطالب درسی بپردازد.

برای این که دانش آموز بتواند به خوبی زبان را فرا گیرد باید دارای یک برنامه ریزی دقیق و منظم باشد و معلم نیز به صورت مرتب آموخته های او را مورد ارزیابی قرار دهد تا اگر دانش آموز در یادگیری مفاهیم دچار اشکال است بتوان خیلی زود آنها را رفع کرد. تمرین مداوم و مستمر و همچنین یادگیری لغات به صورت روزانه و مرور گرامرهای درسی  میتواند دانش آموزان را در یادگیری زبان انگلیسی به مسیر درست هدایت کند.

از نمونه سوالات سالهای گذشته و همچنین تست های کنکور می توان به عنوان تمرین استفاده کرد تا دانش آموز با شیوه طراحی سوالات در این دو مقطع آشنا شده و همچنین نکات مهم درسی را به راحتی متوجه شود. یادگیری قسمت سوم افعال بی قاعده می تواند یکی دیگر از اقدامات دانش آموزان برای یادگیری بهتر باشد. دانش آموز می تواند برای درک بهتر مفاهیم به صورت دوره ای مطالب آموخته شده را مرور کرده و برای هرکدام از آنها به حل تمرین بپردازد. این کار کمک می کند که دانش آموز تسلط بهتری روی مطالب آموخته شده داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن