حمیرا قرایی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی یازدهم

حمیرا قرایی هستم، معلم زبان انگلیسی دوره متوسطه دوم در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم، 10 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف دارم.

زبان انگلیسی درس بسیار مهمی در دوران دبیرستان محسوب می شود، اطلاعات و نکاتی که در زبان انگلیسی یازدهم و دوازدهم آموزش داده می شود، از منابع اصلی کنکور محسوب شده و از این جهت دارای اهمیت است.

درس زبان در سالهای آخر دوران دوم متوسطه بسیار پیچیده و دارای نکات مهمی است که در صورتی که دانش آموز پایه قوی در این درس نداشته باشد مطمئنا با مشکل برخواهد خورد. به همین دلیل است که استفاده از کلاس های فوق العاده و یا در صورت توانایی برخورداری از کلاس های خصوصی میتواند نقش مهمی در تقویت درس زبان دانش آموزان شود.

من هنگام تدریس خصوصی زبان انگلیسی یازدهم به مرور مطالب و نکات مهم اهمیت زیادی میدهم، سعی میکنم همزمان قدرت تسلط دانش آموز به مکالمه و گرامر را بالا ببرم، به همین دلیل در هر کلاس حتما زمانی را به جمله سازی، مکالمه، دیکته لغات و همچنین مطالب مفهومی اختصاص میدهم.

در صورتی که احساس می شود دانش آموز تسلط کافی به مفاهیم و گرامر ندارد میتوان در هر جلسه به بیان نکاتی در خصوص دروس و مباحث سالهای گذشته پرداخت و ذهن دانش آموز را برای یادگیری مطالب جدید آماده کرد. بهترین کار این است که از دانش آموز بخواهید برای هر جلسه 20 تا 30 کلمه جدید را حفظ کرده باشد، این کلمات می تواند شامل کلمات جدید هر درس، هم خانواده ها و متضادها و یا افعال بی قاعده باشد که استفاده زیادی از آنها در جمله سازی می شود. وقتی دانش آموز دایره لغت وسیعی داشته باشد به راحتی می تواند سوالاتی نظیر درک مطلب، دیکته و مکالمه را پاسخ دهد.

استفاده از نکات تستی جهت آمادگی برای حضور در کنکور و یا حل نمونه سوالات امتحانی سال های گذشته نیز فرصت خوبی برای محک زدن میزان تسلط دانش آموز در اختیار مدرس و خود دانش آموز قرار می دهد، بعد از هربار حل تمرین میتوانید نکاتی که دانش آموز در آنها دچار ضعف است را مجددا مرور کرده و زمان بیشتری به آنها اختصاص دهید.

فضای کلاس های خصوصی نباید خیلی خشک و رسمی باشد، دانش آموز باید به قدری با معلم خصوصی احساس راحتی کند که بتواند از مشکلات و نقاط ضعف خود با او صحبت کرده و یا در صورت عدم درک مطالب معلم را درجریان بگذارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن