حمیده کثیری | معلم آموزش زبان انگلیسی یازدهم در منزل

حمیده کثیری هستم معلم آموزش زبان انگلیسی به صورت خصوصی، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه آزاد هستم و بیش از 5 سال است که به تدریس خصوصی این درس مشغول می باشم.

من به عنوان معلم آموزش زبان انگلیسی یازدهم در منزل باید بگویم متاسفانه پایه درسی زبان انگلیسی در دانش آموزان ما بسیار ضعیف است و طیف وسیعی از دانش آموزان مقاطع یازدهم و دوازدهم با توجه به نزدیکی به کنکور نیاز به آموزشهای بیشتری دارند و از آنجایی که پایه درسی در آنها ضعیف است، در یادگیری مطالب جدید در مدرسه مشکل دارند و به همین دلیل باید از حضور معلم خصوصی استفاده کنند تا در کنکور موفق عمل کنند.

زبان انگلیسی درس مهمی است و یادگیری این درس به موفقیت بیشتر دانش آموز در کنکور و یا انتخاب شغل و همچنین تسلط بیشتر بر منابع درسی در دانشگاه کمک خواهد کرد، به همین دلیل نمیتوان از نقش اساسی این درس در زندگی افراد غافل شد.

این روزها اکثر والدین سعی میکنند که فرزندان خود را با نام نویسی در آموزشگاه های زبان انگلیسی در یادگیری این زبان یاری کنند که البته تصمیم درست و به جایی است و از طرفی همانطور که اشاره کردم در آینده شغلی آنها نیز تاثیرگذار خواهد بود، اما اگر دانش آموزی در مدرسه با درس زبان مشکل داشته باشد بهتر است هرچه سریعتر برای پیشرفت او در این درس از معلم خصوصی استفاده شود.

من در کلاس های خصوصی که با دانش آموزان سال یازدهم دارم سعی می کنم علاوه بر بیان جزئیات درس و مرور بر نکات درسی مهم گذشته نکات مهم تستی مربوط به هر درس را نیز به دانش آموز ارائه کنم تا بتوان چندین هدف را با هم پیش برد.

انجام تکالیفی نظیر حل تمرین، کارکردن روی دیکته کلمات، حفظ کردن مکالمات و لغات را نیز به عنوان تکالیف منزل به دانش آموز واگذار کرده و در ابتدای هرجلسه با استفاده از یک کوئیز ساده که معمولا چند سوال با محوریت موضوعات اعلام شده است مشکلات دانش آموز را ارزیابی میکنم.

حل نمونه سوالات امتحانی و تست های کنکور سال های گذشته به دانش آموز کمک میکند تا با شیوه طرح سوال آشنا شده و تمرکز خود را روی یادگیری نکات مهم معطوف کند. اگر میخواهید در این درس پیشرفت خوبی داشته باشید و به راحتی به درس زبان مسلط شوید پیشنهاد میکنم مطالب درسی را با تمرکز و عمق بیشتری مطالعه کرده و در صورت علاقمندی به این درس با خواندن کتاب های داستان مخصوص سطح مبتدی و متوسط و حفظ لغات جدید تسلط خود را بیشتر کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن