حلما بینا | معلم خصوصی زبان برای کودک 9 سال

من حلما بینا هستم، دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و مدرک تافل زبان از یکی از موسسات معتبر تهران هستم، بیش از 8 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقطع سنی کودکان و نوجوانان مشغول هستم.

پدر و مادرهای نسل جدید غالبا علاقمند به کودکان دو زبانه هستند. به همین دلیل استفاده از کلاس های خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان از سنین پایین و حتی پیش از دبستان نیز بسیار مورد توجه است. اگرچه بسیاری از روانشناسان کودک معتقدند که کودکان زیر سن دبستان نباید به طور مستقیم آموزش ببینند و به ویژه آموزش زبان انگلیسی برای این کودکان می تواند اختلالات یادگیری در زبان مادری در سال های بالاتر را به همراه داشته باشد.

توصیه من به والدین این است که بهترین زمان آغاز به یادگیری زبان انگلیسی سن 9 سال به بالا است. از طرفی کودک از نظر شخصیتی به استقلال کافی برای حضور در کلاس های خصوصی رسیده است و از طرفی با محیط آموزشی و کلاس و تدریس کمی آشنایی دارد، بنابراین انگیزه کافی برای نشستن در کلاس خصوصی را خواهد داشت.

آموزش زبان به کودکان زیر 11 سال باید با استفاده از رسانه های بصری باشد، برای مثال می توان از در کلاس درس از انیمیشن های آموزشی که حاوی ترانه های شاد کودکانه و تصاویر رنگارنگ است استفاده کرد، این گونه تصاویر انگیزه لازم برای حضور در کلاس را در زبان آموز ایجاد می کند.

استفاده از دیکشنری های تصویری نیز می تواند انتخاب مناسبی برای زبان آموز کودک باشد، بهتر است یادگیری زبان را با استفاده از مکالمات روزمره در شرایط مختلف آغاز کرد، البته ابتدایی ترین مسائل آموزشی برای زبان آموزان کودک یادگیری تلفظ و نوشتار حروف الفبا، اعداد، رنگ ها، اسامی حیوانات و اندام های بدن است.

من فکر می کنم مهارت آموزش به کودکان از میزان دانش مدرسان اهمیت بیشتری دارد، بنابراین توصیه من به والدینی که قرار است برای فرزندان خود از معلم خصوصی استفاده کنند این است که حتما از افراد با سابقه در تدریس کودکان استفاده کنند، ضمن این که مدرس باید ارتباط قوی و دوستانه ای با زبان آموز داشته باشد تا حضور در کلاس برای زبان آموز لذتبخش باشد.

نباید فراموش کرد که علاقه و انگیزه به یادگیری زبان انگلیسی به اولین حضور زبان آموز در کلاس بستگی دارد، بنابراین شیوه های خلاقانه مدرس در آموزش می تواند باعث ایجاد علاقه و انگیزه کافی در زبان آموز در بدو آشنایی با زبان انگلیسی باشد. صبور بودن مدرس و همچنین نشاط و انرژی بالای او می تواند انگیزه لازم را در زبان آموز کودک ایجاد کند تا از کلاس درس نهایت بهره را ببرد.

من معتقدم رعایت این اصول بسیار بیشتر از برند کتاب های آموزشی و یا امکانات آموزشی می تواند در یادگیری زبان انگلیسی به زبان آموزان کودک و نوجوان کمک کند. در حال حاضر منابع آموزش خوبی از جمله انتشارات آکسفورد به صورت طبقه بندی شده بر اساس میزان تسلط در بازار موجود است که می توان از آنها برای زبان آموزی استفاده کرد. در هر صورت من پیشنهاد خاصی برای معرفی یک برند خاص آموزشی ندارم و بیشتر تاکید من روی توانایی و مهارت مدرس در آموزش مفاهیم به کودک است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن