حسن فرهادی | آموزش زبان انگلیسی به نوجوان

حسن فرهادی هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی و دارای مدرک مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف.

شغل اصلی من در زمینه تخصصی تحصیلی ام است اما به دلیل علاقه فراوانم به زبان انگلیسی به عنوان شغل دوم مشغول به تدریس و ترجمه زبان انگلیسی هستم. تخصص من در زمینه تدریس، آموزش زبان انگلیسی به نوجوان است.

تجربه من در این زمینه نشان داده است که آموزش زبان انگلیسی در این مقطع سنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اصولا نوجوانان به دلیل سن بحرانی که پشت سر میگذارند بسیار نگران آینده و در فکر انتخاب شغل، رشته تحصیلی و همچنین مهارت های جانبی برای افزایش شانس ورود به دانشگاه و بازار کار هستند. یکی از مهارت هایی که برای آنها بسیار کاربردی است آموختن زبان انگلیسی می باشد.

توصیه من به والدینی که میخواهند آموزش زبان انگلیسی برای فرزند نوجوان خود را آغاز کنند این است که از مواهب کلاس های خصوصی بهره مند شوند. این امر نه تنها به آنها کمک می کند تا استعداد و توانایی های فرزند خود را به خوبی درک کنند بلکه می توانند از این کلاس ها در راه موفقیت در کنکور زبان انگلیسی هم بهره مند شوند.

بهترین منبع آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان نوجوان استفاده از کتاب های TOP NOTCH می باشد. شیوه به کار رفته در این منبع از سطح مبتدی تا پیشرفته یکی از شیوه های نوین آموزش زبان انگلیسی است که اکنون توسط معتبرترین موسسات آموزشی زبان انگلیسی در تهران نیز استفاده می شود.

من از متدهای به روز برای تدریس خصوصی به نوجوانان و کودکان استفاده می کنم تا در صورت انصراف از آموزش به صورت خصوصی بتوانند خود را با کلاس های گروهی موسسات آموزشی وفق دهند.

یکی از محسنات یادگیری زبان انگلیسی در سن نوجوانی این است که زبان آموز با تکیه بر مهارت زبان آموزی اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند و به همین دلیل پیشرفت او در سایر دروس نیز محتمل تر می شود. از طرف دیگر دانستن زبان انگلیسی و تسلط بر آن به نوجوان کمک می کند تا در پایان دبیرستان و کنکور ورود به دانشگاه تست های مربوط به درس زبان را به راحتی پشت سر گذاشته و از تعدادی از رقبا پیش باشد.

اگرچه توصیه می کنم که فرزندانتان را حداکثر تا زمان نوجوانی به یادگیری زبان تشویق کنید اما باید بگویم استعداد یادگیری و سرعت پیشرفت در یادگیری در هر شخص متفاوت است و نباید از تمام نوجوانان زبان آموز انتظار یکسان داشت، این وظیفه والدین است که به دنبال یافتن استعداد فرزند نوجوانشان و هدایت او در مسیر علاقمندی هایش باشند تا بتواند در آینده موفق و سعادتمند باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن