مائده شیرپرور | تدریس خصوصی زبان انگلیسی هفتم در منزل

من مائده شیرپرور هستم، 35 ساله و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی، بیش از 8 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم و از زمان کودکی به یادگیری زبان علاقمند بوده و همیشه رویای تدریس این زبان را در سر داشتم.

یادگیری زبان انگلیسی مهارتی است که برای موفقیت در اجتماع امروز، هرکجای این دنیا که باشید برایتان لازم است. بنابراین پیشنهاد می کنم به صورت اصولی و استاندارد سعی در یادگیری این زبان  و تسلط به آن داشته باشید. اگرچه درس زبان انگلیسی یکی از منابع درسی در نظام آموزشی کشور ما است اما متاسفانه عملکرد ضعیف آموزش و پرورش و عدم نظارت و بررسی دقیق بهره وری این درس سبب شده است که اغلب دانش آموزان آنطور که باید از این درس مهم استفاده نکنند.

سال هفتم اولین سال آموزشی آشنایی با زبان انگلیسی است و شاید بتوان گفت مهمترین سال نیز همین پایه هفتم است. چرا که انگیزه یادگیری، نگرش نسبت به یادگیری و میزان استعداد و توانایی دانش آموز در کاربرد مهارت های آموخته شده در همین سال مشخص می شود. بنابراین باید گفت زبان انگلیسی هفتم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

من به عنوان معلم خصوصی زبان هفتم در منزل شاهده هستم که اکثر دانش آموزان از مباحث آموزشی که در مدرسه برای آنان تدریس شده کمترین بهره را برده اند و برای همین نیاز به ساعات بیشتر و استفاده از معلم خصوصی دارند، البته نمی توان تمام مشکل را در سیستم آموزشی و شیوه های تدریس جستجو کرد، من فکر میکنم که دانش آموز و سیستم هر دو باید در شیوه یادگیری و آموزش خود تغییراتی ایجاد کنند.

دانش آموز برای یادگیری بهتر درس زبان باید بداند که نیازمند یک برنامه روزانه برای مرور گرامرها و یادگیری لغات است، از آنجایی که درس زبان بسیار فرار است بهتر است حداقل نیم ساعت در روز به مطالعه این درس پرداخته شده و با مرور مداوم آن را وارد حافظه بلند کرد.

وقتی دانش آموز مفاهیم درسی زبان انگلیسی را درک کرده و می تواند آنها را به کار گیرد مطمئنا نگرش مثبتی نسبت به یادگیری این درس در ذهن خواهد داشت و انگیزه یادگیری در او بالاتر می رود. استفاده از کلاس های آموزشگاهی برای دانش آموزان پایه هفتمی نیز میتواند گزینه مناسبی باشد، به این ترتیب با پایان دوره تحصیل و اخذ مدرک تحصیلی دیپلم دانش آموز به تسلط خوبی از درس زبان انگلیسی رسیده و با مهارت بالایی وارد دانشگاه و اجتماع خواهد شد.

بسیاری از والدین ترجیح می دهند که از وجود یک معلم خصوصی برای آموزش فرزندانشان بهره ببرند که این مسئله می تواند با استعدادیابی و همچنین تمرکز روی نقاط ضعف دانش آموز و استفاده از مهارت های کاربردی او در یادگیری منجر شود. در هر صورت من فکر میکنم تلاش مستمر و پیگیر دانش آموز، استفاده از مدرس آگاه و با تجربه و پشتیبانی همه جانبه از سوی خانواده می تواند در یادگیری زبان به دانش آموز بسیار کمک کرده و او را در تسلط به این درس یاری کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن