آرمان اکبریان | تدریس خصوصی زبان انگلیسی هفتم در تهران

اینجانب آرمان اکبریان هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران، 8 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه پایه هفتم مشغول هستم.

زبان کلاس هفتم از آن جهت دارای اهمیت است که دریچه آشنایی دانش آموزان با زبان انگلیسی است. بنابراین اگر دانش آموز ارتباط خوبی با این درس برقرار کند می توان امید داشت که در سال های آینده نیز در یادگیری زبان انگلیسی موفق عمل کند در غیر اینصورت باید انتظار یک چالش بزرگ در سراسر دوران تحصیل با درس زبان را شاهد باشیم.

معمولا ذهنیت دانش آموزان نسبت به یادگیری دروسی مثل ریاضیات و یا زبان انگلیسی کمی منفی و منفعلانه است، این مسئله از عواملی همچون تجربیات اطرافیان سرچشمه می گیرد، بنابراین معلم آموزش زبان کلاس هفتم نقش مهمی در ایجاد یک ذهنیت مثبت نسبت به یادگیری زبان انگلیسی در دانش آموز دارد.

همه ما می دانیم که یادگیری زبان انگلیسی در دوران ارتباط گسترده و جهانی در سال های اخیر یک امر ضروری است، بنابراین اگر قرار است در آینده شغلی و تحصیلی موفق باشیم بهتر است نسبت به یادگیری زبان انگلیسی حساسیت ویژه ای داشته باشیم. به همین دلیل است که اغلب والدین دلسوز و آگاه سعی می کنند با ثبت نام فرزند خود در کلاس های آموزشی زبان شرایط یادگیری این زبان بین المللی را برای فرزند خود فراهم کنند.

من معتقدم در پایه هفتم مدرس خصوصی درس زبان باید با استفاده از تجربه بالای آموزشی و همچنین آشنایی با مباحث روانشناسی در برقراری ارتباط موثر با دانش آموز، انگیزه و علاقه یادگیری زبان را در او تقویت کند. وقتی دانش آموز ارتباط خوبی با این درس داشته باشد، با اعتماد به نفس بیشتری سعی در یادگیری زبان خواهد داشت.

حفظ لغات و یادگیری گرامرهای پایه ای حاضر در کتاب زبان هفتم نقش مهمی در موفقیت دانش آموزان در آموزش زبان سالهای بالاتر خواهد داشت، بنابراین باید سعی کرد که خشت اول آموزش زبان در سال های تحصیلی به خوبی نهاده شود، به همین دلیل پیشنهاد می کنم در صورتی که احساس می کنید فرزند شما برای یادگیری زبان انگلیسی به ساعت های بیشتری از آنچه در مدرسه به این درس اختصاص داده شده است نیاز دارد، شرایط تدریس خصوصی در منزل را برای او فراهم کنید و یا با ثبت نام دانش آموز در کلاس های زبان سعی کنید مشوق او در امر یادگیری زبان باشید.

وقتی دانش آموز گرامرهای پایه را به خوبی فرا گیرد، میتواند به درک درستی از گرامر و دستور زبان سال های بالاتر که به مراتب مشکل تر هستند برسد، اهمیت این مسئله زمانی مشخص می شود که دانش آموز در سال های آخر تحصیل و برای کنکور آماده می شود، در این زمان است که تسلط به گرامر و رشد در یادگیری زبان انگلیسی او را در مقایسه با رقبای تحصیلی اش در سطح بالاتری نگه داشته و به موفقیت او در کنکور کمک بسیار بزرگی می کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن