فرشته شاکری | تدریس خصوصی زبان انگلیسی نهم

فرشته شاکری هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه آزاد اسلامی، بیش از 15 سال سابقه کار در حوزه تدریس زبان انگلیسی دارم.

والدین اکثر دانش آموزان برای اینکه فرزندانشان در امر تحصیل موفق باشند، سعی میکنند با استخدام معلم خصوصی به پیشرفت تحصیلی فرزندشان کمک کنند. یکی از دروس بسیار مهم و تاثیرگذار و البته سخت از نظر بسیاری از دانش آموزان، زبان انگلیسی است. متاسفانه سیستم آموزشی در کشور ما به گونه ای طراحی شده است که علیرغم چندین سال تدریس مداوم زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی به دانش آموزان، نهایتا اکثر آنها بدون کوچکترین اطلاعاتی از این زبان فارغ التحصیل می شوند.
بسیاری از والدین سعی میکنند با استخدام مدرس زبان برای شب های امتحان کمک کنند تا فرزندشان نمره قابل قبولی کسب کند، من فکر میکنم مشکل همینجاست، این که یک دانش آموز نمره قبولی کسب کند، شاید اتفاق خوبی باشد اما مسلما این امر با یادگیری زبان انگلیسی به منظور استفاده از آن بسیار متفاوت است.
اصولا درس زبان انگلیس در سالهای اول با آموزش گرامر پایه و مفهومی بزرگترین تاثیر در یادگیری زبان انگلیسی یا علاقمندی دانش آموز به پیگیری آن را خواهد داشت، بنابراین زبان انگلیسی در پایه هفتم و هشتم و نهم بسیار مورد اهمیت است. پایه نهم متوسطه با توجه به اینکه پایان حضور دانش آموز در دوران متوسطه اول است و بعد از آن وارد متوسطه دوم و انتخاب رشته خواهد شد، بسیار حائز اهمیت است، اهمیت درس زبان پایه نهم از آن جهت است که کسب نمره بالا در این درس به بالا رفتن معدل دانش آموز کمک بسیاری میکند و از طرفی او را برای یادگیری گرامرهای پیشرفته تر سال های متوسطه دوم آماده می سازد.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی نهم باید با تکیه بر آموزش قواعد نگارش و گرامر پایه آغاز شود و در خلال آموزش مفاهیم زمان های گوناگون و آشنایی با ضمایر فاعلی و مفعولی و افعال بی قاعده که پرکاربردترین مسائل گرامری است به دانش آموز درس داده شود، مسلما دانش آموزی که تسلط خوبی بر جمله سازی در زمان های مختلف و آشنایی با ضمایر و صفات و افعال داشته باشد در گامهای بعدی آموزش زبان موفق خواهد بود.

من یکی از شیوه هایی که برای تدریس خصوصی زبان نهم در نظر دارم استفاده از کتاب های نمونه سوال و تکیه بر جمله سازی و شناخت گرامر پایه تدریس شده در دو سال متوسطه اول است. به این ترتیب دانش آموز با پایه قوی وارد دوره متوسطه دوم شده و گرامرهای پیشرفته این مقطع مسلما دانش آموز را سردرگم نخواهد کرد.
بنابراین به والدین پیشنهاد میکنم با قوی کردن پایه درسی دانش آموز از همان سال های ابتدایی آشنایی با زبان انگلیسی او را در یادگیری بهتر سالهای بعد همراهی کرده و بستر موفقیت او را در کنکور از این طریق آماده سازند. استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی پایه نهم یکی از راه هایی است که به دانش آموز کمک میکند تا در این درس پیشرفت خوبی را تجربه کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن