تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطح پیشرفته در منزل – مرجان گلچهره

مرجان گلچهره هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف در منزل، دارای مدرک کارشناسی الکترونیک هستم، اما زبان انگلیسی را تا مقطع تافل در یکی از موسسات معتبر تهران گذرانده ام و همچنین دارای مدرک TTC جهت آموزش زبان انگلیسی هستم.

امروزه کمتر کسی متوجه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی نشده است، به همین دلیل است که یادگیری این زبان بسیار مورد توجه واقع شده است و شاهد رشد قارچ گونه کانال های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی آموزش زبان انگلیسی هستیم. سوال اینجاست که آیا این شیوه های آموزشی موثر است؟ تا چه سطوحی میتوان به صورت خودآموز به یادگیری زبان انگلیسی پرداخت؟

در جواب به سوالات بالا باید بگویم، شاید بتوان تا سطوح مقدماتی و در بعضی افراد تا سطح متوسط به صورت خودآموز به یادگیری زبان انگلیسی مشغول بود، اما در سطح پیشرفته یادگیری مسلما نکاتی وجود دارد که تنها یک مدرس با تجربه می تواند در اختیار شما قرار دهد. بنابراین پیشنهاد میکنم حتی اگر در سطوح پایین تر به صورت خودآموز توانسته اید به موفقیت هایی دست پیدا کنید، برای سطوح پیشرفته حتما کلاس های خصوصی داشته باشید و در کنار یک مدرس با تجربه به آموزش مشغول شوید.

استفاده از ساعت های کلاس برای مکالمه و یادگیری نکات مهم و ضروری گرامری به زبان آموز در سطح پیشرفته کمک می کند تا تسلط بهتری داشته باشد، من به زبان آموزانم پیشنهاد می کنم که حتما در کنار حضور در کلاس به حفظ لغات و مصطلحات هم مشغول باشند، چرا که این امر سبب می شود دایره لغات گسترش پیدا کرده و در صورت تسلط بر گرامر امکان استفاده از جملات بیشتری برای زبان آموز فراهم باشد.

اگر زبان آموز قصد مهاجرت داشته باشد بیشتر ساعت های کلاس مکالمه محور خواهد بود، اما برای عزیزانی که قصد دارند در امتحانات زبان پیشرفته نظیر آیلتس و تافل شرکت کنند بهتر است مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی را همزمان با هم تقویت کرد تا در کسب نمره قابل قبول دچار مشکل نشوند.

پیشنهاد من برای کسانی که قصد دارند به تسلط خوبی در آموزش زبان انگلیسی برسند این است که تا میتوانند از مکمل های آموزشی مثل کتاب های داستان، کتاب های صوتی، نوشتن انشاء و مقالات گوناگون و شرکت در کلاس های مکالمه آزاد بهره ببرند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن