رضا قادری | تدریس خصوصی زبان اسپانیایی در تهران

رضا قادری هستم، مدرس خصوصی زبان اسپانیایی در تهران با بیش از 12 سال سابقه تدریس زبان اسپانیایی در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته.

یادگیری زبان های خارجه بحثی بسیار مورد توجه است، اما هرجا صحبت از یادگیری زبان باشد، توجه ویژه ای به آموزش زبان انگلیسی می شود، اکثر زبان های دیگر در رتبه های پایین تر زبان انگلیسی قرار میگیرند، در حالی که یادگیری زبانی مثل زبان اسپانیایی با توجه به کشورهای زیادی که با زبان اسپانیولی صحبت می کنند این زبان نیز در کنار زبان فرانسه و انگلیسی یکی از زبان های بین المللی است و یادگیری آن محسنات زیادی دارد.

متاسفانه موسسات بسیار محدودی در سطح تهران وجود دارد که زبان اسپانیایی را تدریس کنند، به همین دلیل است که اگر کسی علاقمند یا نیازمند به یادگیری زبان اسپانیایی باشد بهتر است از وجود مدرس خصوصی بهره مند شود.

در کل یادگیری زبان های خارجه دارای شیوه و اصول خاص خود است، به ویژه زبان اسپانیایی که معمولا زبان آموزان آشنایی کمتری با آن دارند، برای مثال زبان هایی مثل عربی یا انگلیسی در سیستم آموزشی کشور تدریس می شود و زبان آموزان آشنایی هرچند مختصری با آنها دارند اما زبان اسپانیایی از جمله زبان هایی است که معمولا داوطلبین کمی برای آموزش دارد و زبان آموز به معنای واقعی باید از صفر شروع به زبان آموزی کند، به همین دلیل شیوه های تدریس و رفتار مدرس می تواند ایجاد علاقه و انگیزه در زبان آموز کند که مهمترین رکن زبان آموزی است.

برای یادگیری زبان اسپانیایی منابع زیادی وجود دارد اما همانند یادگیری زبان انگلیسی بهتر است زبان آموز از کتاب هایی استفاده کند تا گرامر و دستور زبان و مکالمه او به یک اندازه پیشرفت کند، بنابراین من پیشنهاد می کنم انتخاب منبع آموزشی را به مدرس خود بسپارید البته می توان از کتاب هایی مثل Mastering Spanish Vocabulary که یک کتاب جامع و استاندارد برای یادگیری لغات اسپانیایی است برای پیشرفت بهتر استفاده کرد.

یکی از منابعی که اکثر مدرسان زبان اسپانیایی از آن برای تدریس خصوصی استفاده می کنند Prisma است، این کتاب در 6 سطح مختلف تدوین شده است و متناسب با سطح یادگیری زبان آموز ارتقاء می یابد، در صورتی که زبان آموز آمادگی و آشنایی لازم با زبان اسپانیولی داشته باشد می تواند از این کتاب به صورت خودآموز نیز بهره مند شود.

مهمترین بخش یادگیری هر زبانی تمرین و تکرار  آن است، اگر میخواهید در امر یادگیری این زبان موفق باشید می توانید از برنامه های نرم افزاری که برای تلفن های هوشمند تدوین شده اند نیز استفاده کنید، حفظ لغات و تماشای فیلم های زبان اصلی و مطالعه کتاب های مختلف با زمینه های مورد علاقه زبان آموز می تواند مهارت های شنیداری و گفتاری زبان آموز را به خوبی تقویت کند.

در هر صورت اگر به هر دلیلی تصمیم گرفته اید که زبان اسپانیایی را بیاموزید، پیشنهاد می کنم از تجربیات یک مدرس خصوصی حداقل تا رسیدن به سطح متوسط استفاده کنید. این مسئله باعث می شود تا رسیدن شما به موفقیت سرعت بیشتری داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن