بیتا کیهان | معلم زبان کودک 5 ساله

بیتا کیهان نسب هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و 10 سال است که به عنوان معلم خصوصی زبان در مقطع سنی خردسال و کودک هستم.

اگر علاقمند هستید که کودک خردسال شما از سن 5 سالگی زبان آموزی را شروع کند باید بدانید که راه بسیار سختی در پیش خواهید داشت، چرا که آموزش زبان انگلیسی یک بحث است و کاربردی بودن این آموزش یک بحث دیگر، توجه داشته باشید که زبان انگلیسی شعر یا ترانه نیست که کودک آن را حفظ کند و به کار ببرد، بلکه یک زبان زنده است، اگر قرار است که کودک از این زبان در سالهای بالاتر استفاده کند باید تحت آموزش اصولی قرار گیرد و مهمترین نکته نیز ایجاد علاقمندی به این زبان و انگیزه لازم برای یادگیری در کودک است.

اگر کودک به این زبان علاقمند شود، در آینده می تواند راحت تر یادگیری حرفه ای آن را ادامه دهد و خود به دنبال یادگیری و آموختن است، اما در صورتی که آموزش در حد فهماندن چند کلمه و لغت باشد مطمئنا به مرور زمان دلسردی و بی انگیزگی باعث می شود که کودک از یادگیری این زبان جدید دلزده شود.

داشتن یک معلم خصوصی با تجربه و ماهر می تواند به شما کمک کند تا مسیر صحیح تری را پیش بگیرید. معلم آموزش زبان انگلیسی کودکان باید ارتباط بسیار نزدیکی با کودک داشته باشد، شخصیت کودک را درک کند، سریعا استعداد کودک را کشف کند و بتواند با شیوه های خلاقانه و جدید کودک را تحت آموزش قرار دهد.

کودک باید در کلاس خصوصی زبان احساس آرامش داشته باشد. توجه داشته باشید که کودکان در این سن مفهوم آموزش را درک نمی کنند پس همه چیز باید در قلب بازی های جذاب و ترانه های شاد و تصاویر رنگارنگ پیش برود.

این که زبان آموز کودک با الفبا، اعداد و کلمات انگلیسی آشنا شود در سن 5 سالگی مطمئنا یک پیشرفت بزرگ است، پس هرگز کودک را برای آموزش بیشتر تحت فشار نگذارید. باید اجازه دهید هر زمان که دوست دارد و آمادگی حضور در کلاس را دارد از این کار لذت ببرد.

معمولا برای آموزش زبان به کودکان 5 ساله از منبع خاصی استفاده نمی شود، همانطور که گفتم بیشتر تمرکز روی آشنایی او با زبان انگلیسی گذاشته می شود، این آشنایی می تواند انگیزه یادگیری او را در آینده بیشتر کند. خانواده نیز نقش مهمی در این آشنایی و  علاقمندی خواهند داشت، تماشای کارتون های زبان اصلی آموزشی متناسب با سن کودک یکی از راه های مناسب برای آموزش آنان است. پس سعی کنید که کودک از این آموزش بهره مند شود. خواندن داستان های کوتاه کودکانه نیز راه دیگری برای رسیدن به هدف است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن