بهاره کاوه نیا | معلم خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان 12 سال

بهاره کاوه نیا هستم دارای مدرک مترجمی زبان از دانشگاه علامه طباطبایی، در حال حاضر مدرس زبان انگلیسی در یک آموزشگاه معتبر در تهران و همچنین معلم خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف هستم.

امروزه که اهمیت زبان انگلیسی برای همه روشن شده است، اکثر خانواده ها سعی میکنند از دوران کودکی فرزند خود را با این زبان آشنا کنند. بنابراین ثبت نام کردن کودکان در کلاس های آموزشی و یا استخدام مدرس خصوصی از جمله اقداماتی است که والدین برای کودکان خود انجام می دهند.

من فکر میکنم بهترین زمان شروع آشنایی و یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان ابتدای سن نوجوانی است. در این زمان کودکان به اندازه کافی به زبان مادری خود و قواعد نوشتاری و گفتاری آن تسلط دارند و میتوانند برای یادگیری زبان جدید اقدام کنند. علاوه بر این موضوع، نوجوانان انگیزه فراوانی برای یادگیری دروس جدید دارند، به همین دلیل می توان گفت بهترین سن یادگیری درس زبان سن 12 سال به بالا خواهد بود.

یادگیری زبان به عنوان یک مهارت برای کودکان امری ضروری است، علاوه بر موفقیت در درس زبان انگلیسی در مدرسه، تسلط به زبان انگلیسی در یافتن یک موقعیت شغلی مناسب نیز نقش مهمی دارد.

من برای این که انگیزه و علاقه جدی در نوجوان برای یادگیری درس زبان ایجاد کنم از روش های متفاوتی استفاده می کنم، برای مثال یکی از موفق ترین روش ها استفاده از فلش کارت های آموزشی به منظور حفظ لغات بیشتر است. استفاده  از دیکشنری تصویری نیز می تواند کودکان را در یادگیری بهتر یاری کند، به گفته روانشناسان آموزش های بصری ماندگاری بیشتری در ذهن دارند، بنابراین استفاده از روش هایی مثل بهره گیری از کتاب های مصور، نمایش های کودکانه، شعر و بازی ها می تواند نقش مهمی در یادگیری زبان داشته باشند.

از جمله کتاب هایی که در یادگیری زبان در کلاس های خصوصی برای نوجوانان می توان از آن استفاده کرد، سری project از مجموعه آکسفورد است که یکی از معتبرترین منابع آموزشی زبان برای این سن محسوب می شود. مجموعه کتاب های family and friends نیز می تواند گزینه مناسبی برای آموزش به نوجوانان باشد. در حال حاضر در موسسات معتبر آموزش زبان انگلیسی برای رده سنی نوجوان ( 12 تا 18 سال) از مجموعه کتاب های Got it استفاده می شود که می تواند برای کلاس های خصوصی نیز منبع مناسبی باشد.

استفاده از فیلم های انمیشنی زبان اصلی، کتاب های داستان متناسب با سطح تسلط زبان آموز و همچنین کلاس های مکالمه و نوشتن مقالات کوتاه با موضوعات جذاب از جمله اقداماتی است که در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی می توان از آنها استفاده کرد. نباید فراموش کرد که مدرس تنها کسی است که می تواند انگیزه لازم جهت آموزش را در زبان آموز ایجاد کند بنابراین باید سعی کرد در بدو آشنایی زبان آموز با یک زبان جدید این علاقه را در او به وجود آورد تا نوجوان با علاقه و انگیزه بیشتری به دنبال یادگیری باشد.

ارتباط موثر و صمیمی مدرس و زبان آموز و همچنین مهارت کافی و علم به روز مدرس می تواند نقش کلیدی در موفقیت  کلاسهای خصوصی داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن