انوشه فاضل | معلم زبان کودک 7 سال

من انوشه فاضل هستم، مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف مشغول هستم، مدرس زبان در یک آموزشگاه معتبر زبان انگلیسی هستم و تدریس آیلتس و تافل را در کارنامه کاری ام دارم.

در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان بحث بسیار است، اگرچه امروزه والدین بسیار علاقمندهستند که از سنین پایین  آموزش زبان انگلیسی به کودک را آغاز کنند اما پژوهش ها  نشان می دهد که بهتر است برای این کار زیاد عجله نداشت به ویژه در مورد کودکانی که زبان انگلیسی زبان دوم آنها محسوب می شود و به عنوان یک مهارت از آن استفاده خواهند کرد.

من فکر می کنم سن 7 سالگی برای آغاز زبان آموزی کودک بسیار مناسب است، کودک در این سن به درک خوبی از زبان مادری رسیده است، تشنه آموختن بوده و کلاس های درسی را به خوبی درک می کند، بنابراین می تواند زمان مناسبی برای شروع آموزش رسمی زبان انگلیسی برای کودکان محسوب شود.

یکی از بهترین منابع آموزشی برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان کتاب Let’s go است، البته کتاب Family and Friends نیز می تواند یک انتخاب خوب باشد، این کتاب ها مناسب سنین کودک و نوجوان هستند و چینش دروس در آنها به  گونه ای است که آموزش را برای کودکان در سنین پایین مقدور می سازد.

بهتر است کلاسهایی که برای آموزش زبان به کودک 7 ساله در نظر میگیرد بسیار پر شور و نشاط باشند، فراموش نکنید که آموزش زبان انگلیسی به کودکان می تواند همان قدر که سرگرم کننده و جذاب باشد، کسل کننده نیز باشد و زبان آموز را خیلی زود خسته کند. بنابراین من فکر می کنم این هنر معلم است که با شیوه های خلاقانه کلاس کودکان را اداره کند.

بهتر است زبان آموزی به کودکان 7 ساله با بازی و ترانه های شاد همراه باشد، ضمن این که باید از روش های خلاقانه کودک را به شرکت در کلاس تشویق کرد، به این ترتیب کودک می تواند آنچه آموخته است را در کلاس به کار ببرد.

مهمترین کاربرد کلاس زبان در سن کودکی این است که اعتماد به نفس کافی برای استفاده از دانسته های علمی را به کودک بخشید. پس بسیار مهم است که برای کودک خود معلم خصوصی زبان انگلیسی یا کلاس زبان مناسب انتخاب کنید، اگر قرار است که کودک از این سن شروع به آموزش زبان انگلیسی کند بهتر است به شکل کاملا استاندارد این یادگیری صورت گیرد. بر خلاف تصور اغلب والدین که فکر می کنند آموزش زبان انگلیسی به کودکان کار ساده ای است بسیار مهم است که کودکان انگلیسی را به شکل استانداردی بیاموزند، در غیر اینصورت یادگیری زبان انگلیسی نتیجه عکس خواهد داشت و او را از آموزش این زبان دلسرد می کند.

باید سعی کرد که کلاس ها با توجه به خواسته و علاقه کودک برگزار شود و او ارتباط خوبی با معلم داشته و در کلاس احساس خوبی داشته باشد، این حس امنیت و آرامش در کلاس به کودک کمک می کند که در آموزش زبان انگلیسی موفق تر عمل کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن