الهام ورزنده | مدرس زبان انگلیسی

الهام ورزنده هستم مدرس زبان انگلیسی در مقطع بزرگسال یکی از موسسات آموزشی در تهران، سابقه بیش از 11 سال تدریس زبان انگلیسی دارم، علاقه من به زبان انگلیسی از کودکی شکل گرفت، با حضور در موسسات آموزش زبان به یادگیری این زبان پرداختم و اگرچه در رشته مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شدم اما همچنان در رشته مورد علاقه ام فعالیت و کسب درآمد میکنم.

درخصوص آموزش زبان انگلیسی از صفر برای زبان آموزان مبتدی بزرگسال باید بگویم در صورتی که وقت آزاد برای یادگیری دارید بهترین انتخاب کلاس های گروهی موسسات آموزشی است، سبک استاندارد تدریسی در این موسسات و حضور در کلاسهای گروهی به شما کمک میکند تا نقاط ضعف و قوت خود را بهتر بشناسید، اعتماد به نفس پیدا کنید و اصولی تر آموزش ببینید.

اما چنانچه به دلایلی مثل مهاجرت، تجارت و یا تحصیل مجبور هستید که خیلی سریع تا حدودی به این زبان مسلط شوید چاره ای جز استخدام یک مدرس خصوصی برایتان وجود ندارد، اگرچه من معتقدم مهمترین نکته در یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی تمرین و تکرار آن است و اگر انگیزه کافی داشته باشید با توجه به آشنایی با زبان انگلیسی که از زمان مدرسه و تحصیل آغاز شده است می توانید به صورت خودآموز به این زبان مسلط شوید.

استفاده از کتاب های آموزشی نظیر تاپ ناچ، آکسفورد و یا کتاب های Passages میتواند کمک خوبی برای آموزش باشد، امروزه اکثر این کتاب ها با سی دی های آموزشی ارائه میشوند و این مسئله میتواند کمک بزرگی در یادگیری زبان انگلیسی باشد.

تماشای فیلم های زبان اصلی، استفاده از دیکشنریهای تصویری و خواندن کتاب و سایت های انگلیسی زبان گام بعدی است که به شما کمک می کند تا به این زبان مسلط شوید.

در صورتی که هدف شما از آموزش تنها تسلط به این زبان از نظر مکالمه است پیشنهاد میکنم با استفاده از شیوه حفظ کردن لغات و اصطلاحات و تماشای فیلم و انیمیشن های زبان اصلی به مقدار بسیار زیاد به این مهارت دست پیدا کنید، آنچه به شما کمک میکند تا بتوانید به مکالمه مسلط شوید فقط و فقط تمرین و تکرار است.

اما چنانچه خود را برای آزمون هایی مثل کنکور، آزمون آیلتس یا تافل و یا آزمون های مشابه آماده میکنید باید یک مدرس با تجربه در اختیار داشته باشید تا نکات و موارد ضروری و مهم را به شما آموزش دهد و مهارتهایی نظیر نوشتن و گرامر را با شما تمرین کند، در غیر اینصورت موفقیت چندانی در انتظارتان نخواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن