الهام واثقی | معلم آموزش زبان انگلیسی هشتم در تهران

الهام واثقی هستم 40 ساله و معلم آموزش زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه آزاد هستم و 5 سال سابقه تدریس در مدرسه غیر انتفاعی دارم، 8 سال است که مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و  رده های سنی  متفاوت می باشم.

زبان انگلیسی پایه هشتم دارای گرامرهای بسیار مهم و پایه ای است که پیش نیاز یادگیری زبان انگلیسی در پایه های بالاتر تحصیلی است، بنابراین اگر دانش آموز در همین سال های ابتدایی آشنایی با زبان انگلیسی بتواند گرامر را به خوبی فرا گیرد مطمئنا در امر یادگیری این زبان موفق خواهد بود.

زبان انگلیسی امروزه نقش مهمی در تعاملات بین المللی دارد به همین دلیل نیز در اکثر کشورهای جهان به عنوان زبان دوم در مدارس تدریس می شود و سعی می شود که با آموزش آن به دانش آموزان مسیر شغلی و تحصیلی آنها را در آینده هموارتر ساخت اما متاسفانه در ایران شیوه های نادرست آموزش این زبان، از اهمیت یادگیری آن کاسته و آن را در حد یک واحد درسی که دانش آموزان صرفا تلاش می کنند نمره قبولی در آن کسب کنند تنزل داده است، تا جایی که با حدود 6 سال تدریس مداوم این کتاب درسی در مدارس کشور کمتر دانش آموزی در زبان فارغ التحصیلی تسلط قابل قبول به زبان انگلیسی داشته و یا قادر به استفاده از آموخته های خود است.

من فکر می کنم شیوه های تدریسی معلم مهمترین رکن یادگیری زبان انگلیسی در مدارس است و تنها راه آموزش دقیق و کاربردی این منبع درسی استفاده از پتانسیل های دانش آموز در امر یادگیری است، این درست همان اتفاقی است که در موسسات زبان رخ می دهد و شاهد هستیم که با حضور چند ترم یک کودک یا نوجوان در موسسه آموزشی او میتواند در حد قابل قبولی در مکالمات یا نوشتارها از دانش خود استفاده کند در حالی که ارائه همین گرامر و مکالمه در مدرسه نمی تتواند از دانش آموز یک فرد با مهارت استفاده از زبان انگلیسی بسازد.

من در کلاس های درسی سعی می کنم با وارد کردن دانش آموز در مکالمات و استفاده از مهارت های گرامری درس داده شده در جمله نویسی و انشاء نویسی، مهارت او را در استفاده از معلوماتش بیشتر کنم.

حل تمرینات کتاب یا استفاده از تمرینات و مثال های درسی که در کتب کمک آموزشی معمول وجود دارد، شاید به دانش آموز کمک کند تا در امتحانات موفق شود اما مسلما در تسلط او به زبان انگلیسی نقشی نخواهد داشت و پایان یافتن سال تحصیلی مسلما دانش آموز بخش عمده ای از این مطالب را فراموش خواهد کرد. این اتفاقی است که سالیان سال است شاهد آن هستیم اما هنوز قدمی برای اصلاح آن برداشته نشده است.

با توجه به اهمیت کاربرد زبان انگلیسی در سالهای اخیر و لزوم یادگیری آن برای کودکان و نسل جدید دانش آموزان همواره تلاش می کنم تا شیوه های خلاقانه تری برای ارائه نکات درسی به دانش آموزان استفاده کنم تا انگیزه و علاقه لازم برای یادگیری این درس در آنها ایجاد شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن