الناز جوادیان | معلم تدریس خصوصی زبان دهم در منزل

الناز جوادیان هستم، معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی، 9 سال است که به عنوان دبیر زبان انگلیسی به تدریس مشغول هستم.

یادگیری زبان انگلیسی یک امتیاز مثبت در جامعه ما محسوب می شود، بسیاری از مشاغل هنگام استخدام اولویت را به افرادی می دهند که به زبان انگلیسی مسلط هستند و یا حداقل با این زبان آشنایی دارند. بنابراین می توان گفت که یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان بسیار با اهمیت است.

این که اکثر دانش آموزان در یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل هستند به ضعف سیستم آموزشی کشور ما باز میگردد، با این حال خانواده می تواند نقش مهمی در رفع مشکلات یادگیری داشته باشد. استفاده از معلم خصوصی یکی از راه هایی است که می توان به شکل کاملا کاربردی این مشکل را رفع کرد.

معمولا در کلاس های خصوصی معلم ابتدا سعی می کند میزان تسلط دانش آموز به مباحث درسی سالهای گذشته را بررسی کند چرا که درس زبان یک درس کاملا پیوسته است و در صورتی که دانش آموز دروس سالهای پایین تر را فراموش کرده باشد مجبور است که دوباره آنها را مرور کند. بنابراین برای این که مطمئن شویم کار را از کجا باید شروع کنیم بهتر است در جلسه اول کلاس خصوصی یک آزمون از دروس سالهای گذشته یا مباحث درسی قبلی برگزار شود.

هر معلم باید یک برنامه و هدف برای دانش آموز مشخص کند و مطابق با آن برنامه پیش بروند. مهمترین وظیفه دانش آموز در کلاس های خصوصی انجام تمرین ها، حفظ لغات و داشتن یک برنامه منظم برای مرور روزانه مباحث درسی است.

حفظ لغت و یادگیری گرامرها در کنار یکدیگر باعث می شود دانش آموز تسلط بهتری بر منابع درسی داشته باشد، بنابراین باید برنامه ای در نظر گرفت که طی آن دانش آموز به صورت روزانه به حفظ لغت و تمرین بپردازد.

یکی از راه های شناخت دقیق نکات مهم کتاب بررسی سالات امتحانی سالهای گذشته است. معمولا سوالات مهم هر درس از مهمترین نکات آن درس انتخاب می شوند، بنابراین اگر دانش آموز به نمونه سوالات امتحانی دسترسی داشته باشد می تواند با شکل طراحی سوالات آشنا شده و ضمن آن نکات مهم هر درس را نیز بهتر درک کند.

انجام تمرین های شناخت کلمات و درک مطلب می تواند توانایی موفقیت در امتحانات را در دانش آموز بالاتر ببرد. بنابراین پیشنهاد می کنم که دانش آموز دیکته لغات و همچنین همخانواده و متضادهای لغات جدید هر درس را نیز بیاموزد. گسترش دامنه لغات در کنار تمرین های گرامری و فهم آنها می تواند به تسلط خوبی در درس زبان بی انجامد. به طوری که در پایان دوران تحصیل دانش آموز آشنایی خوبی با این زبان داشته باشد.

توصیه می کنم برای شروع کلاس های تقویتی همزمان با سال تحصیلی اقدام کنید، مطمئنا چند جلسه محدود نمی تواند پاسخگوی نیاز دانش آموز در تقویت درس زبان باشد، بلکه دانش آموز باید کلاس های مرتبی را داشته باشد تا تسلط کافی به زبان انگلیسی پیدا کرده و نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی درک کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن