المیرا اسماعیلی | معلم خصوصی زبان نهم در منزل

المیرا اسماعیلی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی در تهران. من دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و در حال حاضر در کنار تدریس خصوصی معلم زبان انگلیسی در مقطع متوسطه اول نیز می باشم.

یکی از سوالاتی که اغلب، والدین دانش آموزانم در مقطع نهم، از من میپرسند این است که آیا نیاز به استخدام معلم خصوصی زبان نهم در منزل هست؟ من معتقدم در صورتی که یک دانش آموز نمرات خوبی از درس زبان در کارنامه دارد نیازی به استخدام معلم خصوصی نیست، اما در صورتی که دانش آموز پایه تحصیلی ضعیفی داشته باشد بهتر است از وجود معلم خصوصی بهره مند شود.

امروزه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و تاثیر آن در موفقیت و پیشرفت های تحصیلی و شغلی بر کسی پوشیده نیست. به همین دلیل بهتر است از همان سنین نوجوانی که تقریبا همزمان با دوره متوسط اول تحصیلی میباشد، یادگیری زبان انگلیسی آغاز شود.

مقطع تحصیلی نهم از آنجایی که آخرین سال تحصیلی در دوره متوسطه اول است و بعد از آن دانش آموز وارد مقطع دوم متوسطه می شود بسیار حائز اهمیت است. بنابراین بهتر است والدین نسبت به نمرات دانش آموز در این مقطع حساس باشند.

اگر قصد استخدام معلم خصوصی زبان نهم در منزل دارید، پیشنهاد میکنم به دنبال یک شخص با تجربه و دانش کافی باشید. روش های تدریس در یادگیری بهتر دانش آموز تاثیرگذار هستند.

من در کلاس های خصوصی زبان نهم به آموزش مباحث درسی اکتفا میکنم و معمولا مطالب خارج از کتاب درسی را برای دانش آموزانم تدریس نمیکنم، اما استفاده از کتاب های کمک درسی، نمونه سوال، حل تمرین و امثال آن را به شدت توصیه میکنم. آنچه باعث می شود دانش آموز به خوبی مطالب درسی را درک کرده و از آن استفاده کند مطمئنا تمرین و تکرار مطالب است.

من در کلاس های خصوصی ام از نمونه سوالاتی که خودم طراحی میکنم نیز استفاده میکنم، آنها را به عنوان تمرین منزل در اختیار دانش آموز میگذارم و در کلاس از منابع معتبر کمک درسی برای حل تمرین استفاده میکنیم. وقتی دانش آموز نمونه سوالات مختلف را می بیند به الگوی سوالات پی برده و به این ترتیب دیگر هیچ سوالی برای دانش آموز گنگ و مبهم نخواهد بود. البته از اهمیت یادگیری و حفظ لغت نیز نباید غافل شد، چرا که دانستن لغت های فراوان در به کار گیری گرامر به دانش آموز کمک میکند.

در صورتی که امکان دارید بهتر است دانش آموز را به شرکت در کلاس های زبان آموزشگاهی تشویق کنید، به این ترتیب بستر موفقیت و یادگیری بهتر برای او فراهم خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن