افسانه عزیزان | معلم خصوصی زبان انگلیسی در سطح مبتدی

من افسانه عزیزان هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان از دانشگاه پیام نور هستم، 9 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف مشغول می باشم.

هر روز افراد زیادی را می بینم که از من سوال می کنند چگونه و از کجا باید آموختن زبان را آغاز کنند تا موفقیت بیشتری داشته باشند. برای این که یک زبان آموز مبتدی زبان انگلیسی باشید شما را بر اساس سن گروه بندی می کنند.

برای گروه سنی خردسال و کودک برنامه ای مشخص و برای گروه سنی نوجوان و بزرگسال برنامه دیگر و منابع دیگری وجود دارد، برای مثال در گروه سنی خردسال، آموزش بیشتر جنبه بصری داشته و بر اساس بازی های و ترانه های شاد و تصاویر رنگارنگ و ابتدا از حروف الفبا و اعداد آغاز می شود، اما در بزرگسالان آغاز دروس و مباحث با مکالمات روزمره آغاز می شود چرا که در زمان مدرسه بیشتر ما یک آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی پیدا می کنیم.

برای زبان آموزان کودک و خردسال منابعی همچون let’s go ، This Is Me ، Learning English with Laughter برای خردسالان مناسب است، که بیشتر بر مبنای آموزش گروه سنی خردسال تدوین شده است، بنابراین انتخاب هرکدام از این کتاب ها برای یادگیری زبان توسط یک کودک منبعی عالی محسوب می شود.

برای بزرگسالان نیز مجموعه کتاب های آکسفورد، تاپ ناچ، American English File ، Pearson Longman و  امثال آن تهیه شده است، که بر اساس سطح تسلط فرد طبقه بندی می شود و از جمله منابع بسیار عالی برای آموزش زبان انگلیسی است.

من تاکید میکنم که یادگیری زبان انگلیسی امروزه یک ضرورت است، بنابراین انتخاب یک مشاوره و مدرس کاربلد و حرفه ای به شما کمک می کند تا این مسیر را با قدم های سریعتری طی کرده و در مهارت های 4 گانه زبان انگلیسی به تسلط کافی برسند.

شناخت روحیه زبان آموز به ویژه در کودکانی که قصد دارند زبان انگلیسی بیاموزند، در ایجاد انگیزه و علاقه به یادگیری در آنها بسیار کمک می کند، مدرس باید از شیوه هایی استفاده کند تا اعتماد به نفس کافی برای آموزش یک زبان جدید را در فرد ایجاد کند. همچنین مدرس در سطح مبتدی باید حوصله کافی برای شرح و بسط  دادن مطالب مبتدی داشته باشد. این مسئله به ویژه در آموزش کودکان مبتدی بسیار اهمیت دارد.

در مورد افراد بزرگسال که به صورت مبتدی آغاز به یادگیری زبان انگلیسی می کنند، بهتر است مکالمه و گرامر به صورت همزمان با هم تقویت شود، در این صورت زبان آموز می تواند به خوبی در چهارچوب های استاندارد زبان انگلیسی را فراگرفته و در صورت لزوم از آن بهره مند باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن