اسفندیار مقیمی | مدرس زبان زبان انگلیسی در تهران

اسفندیار مقیمی هستم مدرس زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک فوق لیسانس شیمی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی هستم و مدت 5 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع پیشرفته مشغول هستم.

بسیاری از افراد هستند که برای اموری همچون مهاجرت، شرکت در آزمون های زبان پیشرفته، تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان، تجارت و یا اخذ مدرک آکادمیک نیاز مبرم به آموزش زبان انگلیسی دارند، این افراد معمولا برای حصول نتیجه سریعتر اقدام به استخدام مدرس خصوصی و شرکت در کلاس های خصوصی میکنند. چرا که یادگیری زبان انگلیسی در موسسات آموزشی امری وقتگیر و همچنین مستلزم هزینه بسیار است.

من بعنوان یک مدرس خصوصی باید عرض کنم، در سطوح پیشرفته ای چون مقطع IELTS و TOFEL و یا اشخاصی که برای کنکور دکترا و تخصص زبان انگلیسی میخوانند مهمترین نکته در یادگیری انگیزه و همچنین تمرین بسیار است. همانطور که مستحضر هستید در آزمون های بین المللی IELTS مهارت هایی چون Listening، Writing، Speaking و Comprehension مورد بررسی و آزمون قرار میگیرد، پس زبان آموز در این مقاطع علاوه بر گسترش دایره لغت که مهمترین فاکتور در یادگیری زبان انگلیسی در سطوح بالاست باید به تقویت این چهار مهارت کاربردی و ضروری نیز بپردازد.

من فکر میکنم تنها کسی که می تواند به یک زبان آموز در مقاطع بالا کمک کند، خود شخص زبان آموز است، چرا که در این سطح از آموزش زبان انگلیسی این تسلط به لغات و گرامر دستوری است که می تواند بین زبان آموز پیشرفته و متوسط یا مبتدی تمایز ایجاد کند.

من به تمام زبان آموزان در این مقطع برای تسلط بهتر و همچنین تقویت مهارت های مورد نیاز پیشنهاد میکنم تا در کنار آموزش خصوصی دروس کتاب های مورد نظر هر مدرس، به مسائلی چون نگارش مقاله، تماشای فیلم های سطح بالا، خواندن کتاب های رمان و یا روانشناسی و همچنین تماشای شبکه های انگلیسی زبان بپردازند، مهمترین هدف در این مقطع از آموزش زبان انگلیسی نه تنها یادگیری زبان و همچنین تسلط به زبان انگلیسی بلکه استفاده از دانسته ها به شکل صحیح است به طوری که در یک کشور انگلیسی زبان بتوانید به راحتی با جامعه در تعامل باشید.

بنده معتقدم در صورتی که وقت کافی برای آموزش دارید بهتر است به صورت ترمیک و  در موسسات آموزشی معتبر به تسلط کامل به زبان انگلیسی دست پیدا کنید چرا که علمی که به صورت متناوب و طولانی مدت فراگرفته شود ماندگاری بیشتری نیز در ذهن خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن