ارغوان شیبانی | آموزش زبان انگلیسی به کودک 7 ساله

من ارغوان شیبانی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و مدت 12 سال است که مدرس خصوصی زبان انگلیسی هستم، 3 سال است که به آموزش زبان انگلیسی در مقطع کودکان مشغول می باشم.

پدر و مادرهای امروزی بسیار علاقه دارند که فرزندان خود را از همان دوران کودکی با زبان انگلیسی آشنا کنند. از آنجایی که کودکان توانایی زیادی در یادگیری علوم مختلف دارند بهترین سن شروع یادگیری زبان برای آنها سنین 7 سالگی به بعد است.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شیوه های آموزشی متفاوتی نسبت به بزرگسالان صورت میگیرد. کودکان معمولا باید به شکل غیر مستقیم تحت آموزش قرار بگیرند، البته کودکان زمانی که وارد مدرسه می شوند و با آموزش رسمی و کلاس درس آشنا می شوند می توانند درک بهتری از آموزش زبان انگلیسی نیز پیدا کنند.

کلاس های آموزشی برای کودکان باید ساعت کمتری نسبت به کلاس های بزرگسالان داشته باشد، همچنین آموزش به کودکان بیشتر بر مبنای آموزش های بصری است و به همین دلیل نیز استفاده از فلش کارت یا تماشای سی دی های آموزشی موجود در این زمینه میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

رابطه و تعامل مثبت مدرس با زبان آموز می تواند تاثیر مثبتی روی یادگیری کودکان داشته باشد، بنابراین مدرسین زبان انگلیسی حوزه کودک باید تلاش کند تا ارتباط خوبی با کودک داشته و جو کلاس بسیار دوستانه و صمیمانه باشد. همچنین استفاده از بازی های سرگرم کننده می تواند زبان آموز را به نشستن در کلاس ترغیب کند.

معمولا آموزش زبان به کودکان به صورت لغت محور است، به این معنا که نمی توان به کودکی که هنوز درک درستی از  گرامر زبان مادری ندارد، گرامر یک زبان بیگانه را آموزش داد، اما زبان آموزان کودک می توانند لغات جدید را در قالب لغات در موقعیت های مختلف بیاموزند، توجه داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی باید برای کودک جذاب و لذتبخش باشد، مطمئنا بدون علاقه و انگیزه یادگیری شما موفق نمی شوید که کودک خود را برای یک آموزش بلندمدت و برنامه ریزی شده ترغیب کنید. پس سخت گیری زیاد برای یادگیری زبان انگلیسی ممنوع است.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم، تاثیر یادگیری جمعی بر یادگیری کودکان است. بنابراین اگر بتوانید شرایط ثبت نام کودک در کلاس های آموزشگاهی ثبت نام کنید می تواند نتیجه سریعتر و دلخواهتری داشته باشد، اما اگر نیاز دارید که کودک شما سریعا به زبان انگلیسی مسلط شود بهتر است معلم خصوصی داشته باشد.

استفاده از انیمیشن های کودکانه به زبان اصلی که با هدف آموزش زبان انگلیسی تهیه شده اند می تواند انتخاب مناسبی باشد. بسیاری از کودکان با تماشای این انیمیشن های حتی بدون نیاز به مربی یا مدرس می توانند تا حد زیادی با زبان انگلیسی آشنا شوند.

بنابراین اگر میخواهید کودکتان در راه آموزش زبان انگلیسی موفق باشد فقط کافی است که یک مدرس خصوصی خوب استخدام کرده و یا یک آموزشگاه معتبر و مخصوص زبان آموزی کودکان برای آموزش کودک پیدا کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن