احسان گنجی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطح مقدماتی

من احسان گنجی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و در حال حاضر 10 سال است که در خدمت زبان آموزان تهرانی می باشم.

این روزها مدام به خیل عظیم دوستداران زبان انگلیسی اضافه می شود، از والدین مشتاقی که آرزو دارند فرزند دوزبانه داشته باشند تا افرادی که به امید شرایط بهتر علاقمند به مهاجرت هستند در صدد یافتن یک مدرس با تجربه برای یادگیری زبان انگلیسی هستند.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطح مقدماتی از آن جهت دارای اهمیت است که زبان آموز را در راهی که قدم در آن نهاده است، مشتاق و با انگیزه و یا خسته و ناامید می کند، بنابراین وجود یک راهنمای ماهر و با تجربه در امر یادگیری زبان بسیار موثر است.

برای شروع یادگیری زبان انگلیسی بهتر است از یک منبع استاندارد و تایید شده استفاده شود، من در کلاس های خصوصی برای اکثر زبان آموزانم از مجموعه های لانگ من و یا آکسفورد استفاده می کنم. این دو مجموعه از بهترین و استانداردترین منابع زبان انگلیسی است.

اولین کتاب این مجموعه ها برای زبان آموزان مبتدی تدوین شده است که با مکالمات رومزه و مکالمه بر اساس موقعیت های مختلف تهیه شده است، هر درس علاوه بر مکالمات شامل گرامرهایی نیز می شود، بنابراین یادگیری بر اساس مکالمه و گرامر به صورت همزمان پیش می رود.

زبان آموزان مبتدی بهتر است برای شروع یادگیری حتما از حضور یک مدرس و راهنما استفاده کنند، برای کسانی که آشنایی کافی با زبان انگلیسی داشته باشند می توانند به صورت خودآموز آغاز به یادگیری زبان انگلیسی نمایند، اما در هر صورت پیشنهاد من این است که حتما از حضور مدرس استفاده شود، این بستگی به زبان آموز دارد که با حضور در کلاس های آموزشگاهی و یا کلاس های خصوصی زبان آموزی را شروع کند.

اگر میخواهید در امر زبان آموزی موفق باشید، بهتر است با انگیزه کارتان را شروع کنید، با دقت به نکاتی که استاد به آنها اشاره می کند گوش دهید و مواردی که می آموزید را با مشارکت در کلاس محک بزنید. استفاده از برخی مکمل های آموزشی مثل سی دی های آموزشی، فیلم های زبان اصلی و کتاب داستان های متناسب با سطح تسلط زبان آموزان از جمله مواردی است که می توان در زبان آموزی از آنها استفاده کرد.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم تمرین و تکرار است. اگر میخواهید در یادگیری زبان موفق باشید بهتر است تا می توانید تمرین و تکرار داشته باشید. نکته هایی که می آموزید را مدام با خود تکرار کرده و از آنها در نوشتن و صحبت کردن استفاده کنید. همین مسائل ساده باعث می شود که بتوانید به راحتی در یادگیری زبان انگلیسی قدم برداشته و موفق باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن