آناهیتا غفارمنش | معلم زبان انگلیسی خانم در سطح مبتدی

آناهیتا غفارمنش هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در شهر تهران، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و بیش از 15 سال سابقه تدریس در سطوح مختلف دارم.

درمورد انتخاب مدرس در آغاز راه یادگیری زبان انگلیسی باید بگویم این بسیار اهمیت دارد که آغاز زبان آموزی شما با یک مدرس کاملا حرفه ای و با تجربه باشد، این مسئله به ایجاد اعتماد به نفس و انگیزه در یادگیری و ادامه دادن مسیر یادگیری زبان انگلیسی بسیار کمک میکند.

پیشنهاد من به زبان آموزان عزیزی که قصد دارند یادگیری زبان انگلیسی را از سطوح مبتدی آغاز کنند این است که از یک مدرس هم جنس استفاده کنند، در واقع پیشنهاد میکنم که خانم ها درس را با مدرس خانم و آقایان نیز با مدرس مرد آغاز کنند، این مسئله به ایجاد حس صمیمیت و ارتباط دو طرفه در آغاز زبان آموزی و بالارفتن اعتماد به نفس شما در یادگیری کمک خواهد کرد.

بسیاری از زبان آموزان اعتماد به نفس لازم آزمون و خطای یادگیری را ندارند به خصوص اگر مدرس خصوصی آنها جنس مخالف باشد، به طور مثال سوال کردن برایشان دشوارتر خواهد بود یا در صورتی که مطلبی را به خوبی درک نکنند به راحتی نمیتوانند این را با معلم خصوصی در میان بگذارند اما اگر مدرسی که برای شروع انتخاب میکنید همجنس شما باشد مطمئنا ایجاد رابطه صمیمی دوستانه برای شما راحت تر خواهد بود.

بعد از مدتی که از سطح مبتدی عبور کرده و دانش شما در زبان انگلیسی به سطح متوسط رسید میتوانید از مدرسین باتجربه خانم یا آقا استفاده کنید. البته این موضوع را تاکید میکنم که انتخاب جنسیت مدرس تنها جنبه روانشناسی داشته و به معنای برتری هرکدام از نظر تجربه و دانش نخواهد بود.

برای مثال ممکن است برای یک دختر خانم جوان که تازه به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شده است، برقراری ارتباط با معلم زبان انگلیسی خانم در سطح مبتدی راحت تر باشد، به خصوص در جلسات اولیه تدریس این مسئله بیشتر خودنمایی میکند، ضمن این که در صورت بروز اشتباه در مکالمه یا یادگیری گرامر و یا شرکت در بحث و مکالمه آزاد این مسئله به شدت روی اعتماد به نفس آموزان تاثیرگذار خواهد بود.

من به عنوان یک مدرس خانم متوجه شده ام که زبان آموزان خانم در جلسات اولیه شروع یادگیری زبان انگلیسی بسیار راحت تر و شجاعانه تر به یادگیری مطالب درسی میپردازند و این حجم از راحتی و آرامش در کلاس هایی که با آقایان زبان آموز دارم احساس نمی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن