آناشید بهرامی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی پایه نهم

من آناشید بهرامی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف تحصیلی و دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم. سابقه 6 سال تدریس خصوصی در آموزشگاه آزاد آموزش زبان دارم و 5 سال است که مشغول به تدریس خصوصی زبان انگلیسی کنکور اشتغال دارم.

اکثر دانش آموزانی که من با آنها کلاس تقویتی و خصوصی دارم، سطح متوسطی از نظر یادگیری زبان دارند اما نمی دانند که چگونه دانسته های خود را استفاده کنند. به طور مثال از نظر گرامری سطح خوبی دارند اما نمرات آنها در امتحان کم است. این مسئله نشان می دهد که ایراد در یاد نگرفتن درس نیست بلکه سیستم تدریس و مطالعه دانش آموز اشتباه است.

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که درس زبان یک درس کاملا به هم پیوسته است، فراموش نکنید که شما در حال یادگیری یک زبان خارجه هستید، بنابراین از همان ابتدای  آشنایی با این زبان در سال هفتم باید گرامر و کلماتی که می آموزید در ذهن شما باقی بماند، تا در سالهای بعدی بتوانید در یادگیری درس زبان موفق باشید، در واقع هر زبان انگلیسی هر پایه تحصیلی پیش نیاز درس زبان سال آینده آن است.

پیشنهاد می کنم قبل از ورود به سال نهم، در تابستان یا فرصت های دیگری که دارید زبان سال هشتم را مرور کنید، تمام نکات گرامری و لغات های مربوط به درس های آن را بخوانید و یاد بگیرید، حتی می توانید در تابستان کلاس تقویتی داشته باشید و هفته ای یک بار زبان انگلیسی بخوانید. به این ترتیب با آمادگی ذهنی مناسبی پا به سال نهم می گذارید و در یادگیری مباحث درسی این سال مشکلات کمتری خواهید داشت.

باید سعی کنید که تمام مهارت های زبانی از جمله دیکته کلمات، شناخت کلمات و نقش آنها در جمله، گرامر و حفظ لغت به یک اندازه پیشرفت کنید. تنها راهی که می تواند شما را به این هدف برساند، مطالعه مداوم دروس است. باید یک برنامه ریزی مرتب برای مرور هر روزه مطالب داشته باشید. این زمان مطالعه می تواند خیلی کوتاه باشد اما سعی کنید که حتما یک یا دو تمرین از درسی که مرور می کنید برای خود حل کنید.

استفاده از نمونه سوالات مختلف می تواند راه مناسبی برای انجام تمرینات باشد، شما با شکل های گوناگون سوالات آشنا می شوید و می فهمید که بیشتر وقت خود را باید روی کدام بخش سرمایه گذاری کنید، نقاط ضعف خود را یافته و سعی کنید که آنها را رفع کنید.

یکی از راه هایی که پیش رو دارید  استفاده از کلاس های آموزش زبان در آموزشگاه ها است. این مسئله کمک شایانی به یادگیری زبان در سطح بالا می کند، می توانید با شروع سال تحصیلی در کلاس های آموزشی شرکت کنید و زبان انگلیسی خود را به این ترتیب قوی تر کنید.

هر راهی که انتخاب می کنید باید بدانید که زبان انگلیسی یک درس فوق العاده مهم است که یادگیری آن می تواند در موفقیت های آینده شما نقش مهمی داشته باشد، بنابراین سعی کنید با  اشتیاق و تمرکز زیاد این درس را بیاموزید و به آن علاقمند باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن