آموزش زبان به کودکان در منزل | سهیلا رستمخانی

من سهیلا رستمخانی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی هستم و بیش از 4 سال است که به تدریس در آموزشگاه و تدریس خصوصی مشغول می باشم.

نکته مهمی که در مورد آموزش زبان به کودکان وجود دارد، توانایی و استعداد شگرف  آنها در یادگیری زبان دوم است. خوشبختانه امروز اهمیت یادگیری زبان دوم بسیار واضح و روشن است و اکثر خانواده ها سعی می کنند که یادگیری زبان انگلیسی را به عنوان سرمایه ای برای فرزندان خود در نظر داشته باشند. به همین دلیل هزینه کردن برای کلاس های خصوصی زبان و یا استفاده از کلاسهای آموزشگاهی در زمره کارهایی است که این والدین آگاه برای یادگیری زبان انگلیسی فرزندانشان انجام می دهند.

از آنجایی که استعداد یادگیری زبان در کودکان متفاوت است، یک معلم زبان خصوصی با تجربه و کارآمد می تواند نقش موثری در یادگیری و علاقمندی فرزند شما به آموختن زبان انگلیسی داشته باشد. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان زیر 7 سال باید با روش های خاصی انجام گیرد، آموزش مستقیم به کودکان زیر سن آموزش می تواند باعث اختلال یادگیری زبان مادری در آنها شود.

توصیه می کنم که برای داشتن یک روند موفقیت آمیز در آموزش زبان انگلیسی به کودکان حتما از وجود یک معلم خصوصی با تجربه تدریس به کودکان بهره مند شوید. اصولا آموزش به کودکان دارای شرایط خاص و ویژه ای است که با بزرگسالان بسیار متفاوت خواهد بود.

برای مثال من برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان از انیمیشن های مخصوص، کارت های آموزشی تصویری و همچنین شعرها و کتابهای کودکانه استفاده می کنم، این روش های بصری نقش موثری در آموزش زبان انگلیسی کودکان خواهد داشت.

نکته مهم بعدی توانایی مدرس خصوصی در کشف استعداد کودک شما است، یک مدرس خصوصی آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید به مباحث روانشناسی کودک نیز مسلط باشد، ارتباط موثر و صمیمی با کودک می تواند نقش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد، کودک باید در کلاس آموزشی احساس آرامش و راحتی داشته باشد، ضمن این که ارتباط صمیمانه با معلم نیز می تواند او را به یادگیری بیشتر تشویق کرده و باعث تسریع روند یادگیری زبان در کودک شود.

معمولا کلاس های خصوصی چند نفره برای آموزش به کودکان پربازده تر است، چرا که کودکان علاقمند به حضور در جمع دوستانه هستند و رقابت و بازی با همسن و سالان می تواند به یادگیری بیشترآنها کمک کند. ضمن این که بازیهای دوستانه نیز می تواند یک روش بسیار موثر برای یادگیری بیشتر باشد.

اگر قصد دارید کودک خردسال خود را برای آموزش زبان انگلیسی آماده کنید بهتر است از وجود یک معلم خصوصی باتجربه بالا بهره مند شوید، معمولا آموزش به کودکان خردسال بسیار دشوارتر از بزرگسالان است و به همین دلیل توصیه می کنیم که برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی حتما از وجود معلم های برجسته در این سطح استفاده کنید.

بهترین زمان یادگیری زبان دوم و سوم سنین کودکی است، چرا که اشتیاق یادگیری در این سن بسیار زیاد است. سعی کنید تا می توانید از این دوران طلایی برای پرورش استعداد کودکان خود در زبان آموزی بهره مند شوید تا با آموزش زبان انگلیسی بزرگترین سرمایه را برای آینده درخشان آنها در اختیارشان قرار دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن