آزاده باهر | معلم خصوصی زبان هفتم در تهران

من آزاده باهر هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی، بیش از 8 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی آزمون IELTS هستم و همچنین مدرس یکی از آموزشگاه های زبان انگلیسی بسیار خوشنام در تهران هستم.

اگر بخواهم در مورد یادگیری زبان انگلیسی در مدارس صحبت کنم اولین نکته ای که می توانم به آن اشاره کنم این است که روش های آموزشی در مدارس به گونه ای است که ممکن است بسیاری از دانش آموزان در یادگیری آن دچار مشکل شوند. به همین دلیل است که اکثر والدین سعی می کنند به ویژه در زمان امتحان برای فرزند خود معلم خصوصی استخدام کنند.

من فکر می کنم از همان سال هفتم که دانش آموز قرار است درس زبان را به عنوان یکی از مفاد آموزشی در سیستم آموزشی بیاموزد، باید برنامه مناسبی برای یادگیری اصولی داشته باشد. معمولا دانش آموزان عادت دارند که درس را در کلاس آموخته و تا جلسه بعدی که کلاس زبان دارند کتاب را کنار می گذارند، معمولا شب قبل از شروع کلاس جدید شروع به حل تمرین های منزل می کنند، این شیوه در مورد درسی مثل زبان کاملا اشتباه است.

فراموش نکنید که انگلیسی یک زبان جدید است با تمام نکات، گرامرها و نکات دستوری مربوط به آن، بنابراین در صورتی که در یادگیری آن موفق عمل نکنید تا پایان تحصیل مطمئنا با این درس مشکل خواهید داشت. اولین قدم برای دانش آموزان این است که حتما روزی که درس جدید می آموزند در منزل حداقل نیم ساعت درس جدید را مرور کرده و چند مثال برای خود حل کنند، ضمن این که در یادگیری زبان انگلیسی نیاز است که دانش آموز لغات جدیدی را بیاموزد، برای این کار تمرین و تکرار بسیار لازم است و بهتر است که یک برنامه ریزی روزانه برای حفظ لغت وجود داشته باشد، به این ترتیب است که دانش آموز لغات جدید را آموخته و فراموش نمیکند و می تواند با به کار بردن آنها در گرامرهای جدید آموخته شده تسلط خوبی در زبان انگلیسی داشته باشد.

برای این که دانش آموز بتواند به سوالات امتحانی به خوبی پاسخ دهد بهتر است که نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته را به عنوان تمرین منزل در اختیار او قرار دهید. این چنین او می تواند به راحتی با شکل سوالات آشنا شده و با شناخت بیشتری درس را مطالعه کند.

یکی از نکاتی که در مورد زبان انگلیسی باید گفت این است که سوالات این زبان با توجه به گسترگی لغات و امکان جمله بندی های مختلف با گرامرهای آموخته شده، ممکن است بسیار مفهومی باشد و تا زمانی که دانش آموز به خوبی درس را فرا نگرفته باشد مطمئنا نمی تواند در امتحان موفق عمل کند.

بنابراین باید سعی کنید که با استخدام کردن یک مدرس خصوصی با تجربه در زمینه آموزش به دانش آموزان و شناخت کافی از مباحث درسی، بتواند ارتباط خوبی با دانش آموز برقرار کرده و با شیوه طراحی سوالات در امتحانات به خوبی آشنا باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن