آرمان امامیه | معلم خصوصی زبان برای 10 سال

آرمان امامیه هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی و مدت 13 سال است که در یکی از بهترین آموزشگاه های تهران مشغول به تدریس هستم، از آنجایی که به زبان انگلیسی علاقه وافری دارم در مواردی نیز تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی از جمله فعالیت های من است.

سوالی که خیلی با آن روبه رو می شوم این است که از چه سنی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم. بسیاری از والدین سعی می کنند از سنین خیلی پایین کودکان خود زبان آموزی را آغاز کنند تا بچه ها مسلط به این زبان باشند. باید بگویم که به نظر بسیاری از متخصصان بهترین زمان یادگیری زبان جدید برای هر شخص زمانی است که به زبان مادری خود تسلط کافی داشته باشد، البته در کنار این مسئله نباید علاقه و استعداد یادگیری زبان را نیز فراموش کرد.

در حال حاضر من فکر میکنم که بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان از سن 10 سالگی باشد، در این سن کودک هم معنای آموزش رسمی را درک کرده است و هم نسبت به قواعد دستوری و گرامری زبان مادری تسلط پیدا کرده است بنابراین می توان از او انتظار داشت که گرامر یک زبان جدید را به خوبی متوجه شود.

به نظر می رسد که بهترین انتخاب برای یادگیری زبان کودکان استفاده از کلاس های آموزشی باشد، تجربه من نشان می دهد که کودکان حضور در جمع همسن و سالان در زمان آموزش را بیشتر دوست دارند. بنابراین بهتر است برای یادگیری موفق زبان انگلیسی به فرزندان خود آنها را در آموزشگاه های معتبر ثبت نام کنید. در برخی موارد نیز خانواده ها علاقمند هستند که فرزندشان کلاس خصوصی داشته باشد که در این مورد نیز می توان با یک معلم متخصص در آموزش زبان به کودکان همکاری کرد.

توجه داشته باشید که مهمترین نکته در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان در سن 10 سالگی ایجاد علاقه به یادگیری در آنها است. بنابراین باید سعی کرد از مدرسین با تجربه و آگاه در این زمینه استفاده شود، تا کودک بتواند جزئیات و مفاهیم کامل را بیاموزد.

بهتر است که معلمی که برای کودک خود انتخاب می کنید کاملا به ارتباط با کودکان آشنایی داشته باشد، در این سن ارتباط صمیمانه کودک و معلم می تواند یک امتیاز مثبت در یادگیری باشد، بنابراین سعی کنید از معلمانی استفاده کنید که صبور و مهربان هستند و راه های ارتباط با کودکان را به خوبی می دانند. ضمن این که یک معلم با تجربه باید با توجه به شرایط و شناختی که از شخصیت زبان آموز کودک دارد، شیوه تدریس متناسب با او را انتخاب کند تا کودک احساس راحتی در کلاس داشته و بتواند شرایط کلاسی و آموزشی را به خوبی تحمل کند.

کودکان با توجه به بازیگوشی و شیطنت های کودکانه ای که دارند خیلی زود تمرکز خود را در کلاس از دست می دهند و این هنر یک معلم است که بتواند در تمام طول مدت کلاس کودک را مشتاق به یادگیری نگه دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن