آرزو همافر | تدریس خصوصی زبان دهم در منزل

آرزو همافر هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و معلم زبان انگلیسی پایه دهم در تهران، 8 سال است که به عنوان دبیر و مدرس خصوصی به تدریس درس زبان مشغول هستم.

تجربه به من نشان داده است که اکثر دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی برای درس زبان نیاز به معلم خصوصی دارند. از آنجایی که زبان انگلیسی درسی است که در صورت عدم تکرار زود به فراموشی سپرده می شود و بیشتر دانش آموزان تنها در ساعات درس به یادگیری این زبان مشغول می شوند و به همان ساعت های کلاسی اکتفا می شود، یادگیری زبان انگلیسی در ایران با مشکل مواجه شده است.

توصیه من به دانش آموزان این است که اگر میخواهند در یادگیری درس زبان انگلیسی موفق باشند باید به صورت مداوم این درس را تمرین و تکرار کنند، حل سوالات مختلف، حفظ کردن لغات و همچنین تکرار گرامرهای درسی کمک می کند تا دانش آموز برای زمان امتحان آماده باشد.

اکثر والدین تمایل دارند برای درس زبان انگلیسی فرزندانشان از معلم خصوصی استفاده کنند، این مسئله در صورتی به یادگیری و موفقیت دانش آموز کمک می کند که او بتواند از دانسته های خود به خوبی استفاده کند. یکی از شیوه های آموزشی که من برای کلاس های خصوصی استفاده می کنم، ارائه تمرینات مختلف و متفاوت از هر درس به دانش آموز است، به این ترتیب تکرار مطالب باعث می شود تا دانش آموز بتواند به خوبی بر نکات درسی تسلط پیدا کند.

بهتر است دانش آموز وقت هایی را به یادگیری لغات جدید درس بگذراند، لغات باید هم از نظر معنا و هم از نظر دیکته در ذهن دانش آموز جای گیرد چرا که بسیاری از سوالات امتحانی بر اساس دیکته کلمات و یا معنای آنها طراحی می شود و همچنین در سوالاتی نظیر درک مطلب ها در صورتی که دانش آموز دایره لغات وسیعی نداشته باشد نمی تواند به خوبی به سوالات پاسخ دهد.

من معمولا سوالات مربوط به کلاس های خصوصی که به عنوان تمرین به دانش آموز ارائه می کنم را خودم طراحی می کنم، اما می توان از کتاب های نمونه سوال نیز برای این منظور بهره برد، در صورتی که دانش آموز نخواهد مبلغی برای تهیه سوالات هزینه کند می تواند نمونه سوالات امتحانی سالهای قبل را از اینترنت دانلود کند.

در هر صورت این بسیار مهم است که برنامه ریزی درسی دانش آموز به گونه ای باشد که در تمام طول هفته حداقل روزی نیم تا یک ساعت به تمرین درس زبان مشغول باشد، برای این که از حصول نتیجه اطمینان حاصل شود بهتر است حداقل هفته ای یک بار نیز کلاس خصوصی برگزار شود، در این صورت دانش آموز تسلط خوبی به کتاب درسی پیدا می کند که این امر به موفقیت او در درس زبان در سالهای آینده نیز کمک بسیاری خواهد کرد.

درس زبان انگلیسی یک منبع درسی با مباحث پیوسته است، بنابراین اگر از همان سال های ابتدایی آشنایی دانش آموز با درس زبان انگلیسی، بتوان ارتباط خوبی بین دانش آموز و درس زبان برقرار کرده و زمینه یادگیری او را فراهم کرد، مسلما دانش آموز تا پایان تحصیل با درس زبان انگلیسی مشکلی نخواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن